• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Ilveksen ottelutapahtuma

Juurikin tämä soi viime kaudella vastaavassa kohtaa. Pelaajaesittelyssä soi Came to Win ja Juissi avasi vuoronsa Game day:lla. Parempi kokonaisuus viime vuonna.
"Came to Win" oli kyllä timanttinen. Tulee ihan kärpät sarja mieleen sitä kuunnellessa. Ja myös game 7 hikipisarat tuo mieleen "lets go" rallatus.
 
Juurikin tämä soi viime kaudella vastaavassa kohtaa. Pelaajaesittelyssä soi Came to Win ja Juissi avasi vuoronsa Game day:lla. Parempi kokonaisuus viime vuonna.
Stop The Rock oli myös parempi kuin se tämän kauden vastaava siinä ennen kuin valot laitetaan päälle. Mutta ymmärrän kyllä että pitää uusiutua.
 
Onko yleinen tapa että Osaston lauluja soitetaan kaiuttimista? Ensimmäistä kertaa toisessa päässä hallia ja tähän havahduin.
 
Onko yleinen tapa että Osaston lauluja soitetaan kaiuttimista? Ensimmäistä kertaa toisessa päässä hallia ja tähän havahduin.
Ei todellakaan ole. Ekassa pelissä Fribourgia vastaan kokeiltiin akustiikan takia samaa ja silloin sitä tehtiin erä, jolloin se lopetettiin ja kuopattiin..noh tähän asti.

Kuuluko se sinne jotenkin hyvin vai pelkkää rätinää?

Voi olla, että vahingossa mennyt mikit päälle tai jotain.
 
Ei todellakaan ole. Ekassa pelissä Fribourgia vastaan kokeiltiin akustiikan takia samaa ja silloin sitä tehtiin erä, jolloin se lopetettiin ja kuopattiin..noh tähän asti.

Kuuluko se sinne jotenkin hyvin vai pelkkää rätinää!;
Kyllä ihan selkeästi kuuluu. Melkonen myötähäpeä iski..
 
On muuten sitten kamalan kuuloista tuo mikittäminen, vaikka ei mielestäni tähän A7 rätisekään. Menee pelinautinto pilalle.
 
Äänenlaadullisestikin kuulostaa jotenkin ontolta.
Onkohan tuo Riston kiusaksi: mediakuution lisäksi vielä äänentoistokin otettu käyttöön.
 
Kenkää sille joka tuota kannattajakatsomon mikitystä oikein pakottaa. Mitä vittua, oikeasti?
 
Joo, jos ei tule tarpeeksi ääntä niin sitä tunnelmaa ei todellakaan pitäisi lähteä pakottamaan muovisin keinoin. Se tarkoittaa ennemminkin sitä, että sinne kannattajakatsomoon tarvitaan enemmän ääntä pitävää porukkaa ja se tapahtuu vain ja ainoastaan ajan kanssa. Toki tätä helpottaakseen seura voisi tehdä kaikkensa kannattajakulttuurin ja -fasiliteettien parantamiseksi. Esimerkiksi capotorni olisi hieno homma ja vähemmän musiikkia ja muuta turhaa pelikatkoilla, vaan antaisivat omien kannattajien luoda sitä tunnelmaa varsinkin vähän kiimaisemmissa peleissä.

Sitten oma märkä päiväuneni, eli kaikki bandiksen taakse, tähän ei tietenkään kannella pystytä, koska katsomon koko vähenisi liikaa jos edusta "suljettaisiin". Joskus sitten hamassa tulevaisuudessa tuo koko pääty tehdään kesän aikana uudestaan, missä katsomon ensimmäiset rivit ovat lähellä pleksin yläreunaa, ns korotettuina. Tuskin tulee tapahtumaan, mutta aina saa haaveilla.
 
Joo ei todellakaan enään mitään tälläisiä mikityksiä toivoisi. Niin muovista touhua, että ei jessus :D

Kenen idea? Miksi tälläinen mikitys?

Tätä kokeiltiin jo kerran ja silloin se ei toiminut niin nyt päättivät vetää kanin hatusta ja kokeilla uudestaan. Kysyn edelleen, että miksi? Akustiikan vuoksi? Noh sille ei nyt vaan voi mitään eikä se todellakaan tälläisillä keinoilla sen paremmaksi muutu. Tuntui tänään, ettei sen käytössä edes ollut mitään "järkeä". Välillä käytössä, välillä hiljasella, välillä täysillä sekä välillä sitten lopetettiin kuin seinään. Miksi tätä piti jatkaa ekan erän jälkeen muutamaan otteeseen?

Hohhoijaa.
 
En yllättyisi vaikka se olisi itse Areena Yhtiö joka tämän vaihteeksi keksi. En kyllä osaa kuvitella meidän väkeä tekemässä tuollaisia virityksiä.
 
En yllättyisi vaikka se olisi itse Areena Yhtiö joka tämän vaihteeksi keksi. En kyllä osaa kuvitella meidän väkeä tekemässä tuollaisia virityksiä.
No ei kellään muulla ole mitään sanaa siihen mitä Ilves omassa ottelutapahtumassaan kajareista soittaa.
 
Takaisin
Ylös