Suomen A-maajoukkue

Millasta peli oli? Tulos ei nyt kauhean hyvä ollut, mutta entä muuten?
 
Aika kusipäistä touhua, että Irak ei valinnutkaan Naamoa MM-kisajoukkueeseensa, vaikka edustusoikeus ehti nyt sitten lukkiutua Suomen osalta.

Ei toki ensimmäinen tai viimeinen kerta, parhaat valitaan ja näin pois päin, mutta Suomi menetti nyt sitten hyvin potentiaalisen A-maajoukkueen kriittisen pelipaikan pelaajan.

 
Jesse Joronen lopettaa maajoukkueuransa. Harmi, että näin huikean molarin maajoukkueura sattui Luken kanssa niin päällekkäin eli kävi ns. Jääskeläiset, mutta vielä isommin kuin "Jässillä" Antti Niemen kanssa aikanaan. Hattua silti pois päästä ja kiitos Jesselle peleistä.


 
1780641266975.png

Ei, kyseessä ei ole Bayern tai joku vastaava, vaan meiän Pikkuhuuhkajat :cool:

Ainoata tappiotakin johdettiin vielä 89. minuutilla Espanjaa vastaan, kunnes suomalainen futishistoria otti henkisen yliotteen joukkueesta.
 
Takaisin
Ylös