Scouttaus-, fantasiointi- ja MuTuilu-ketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minzu85
  • Alkaa Alkaa
Nyt hiukan rahsa pöytään ja ostetaan SHL:sta ketju Suomi-Koivula-Ikonen, kuulemma ihan ok kavereita. Voidaan antaa vaikka pari kaveria vaihdossa.
 
Vaikka sulla mua vastaan jotain onkin niin tämän operaation aloittaja ja ”johtohahmo” on kyllä muu kuin minä.

Mikset nosta noita paria-kolmea muuta ketkä vain komppasivat alkuperäistä viestiä, kuten minäkin. Lähinnä vain sen takia kun heti paikalle iski perinteiset tahot tyrmäämään kaikki väitteet, että ei voi olla mahdollista ja ei koskaan lätkäjoukkueiden jutut leviä.

Koko näiden palstojen idea on spekuloida.

Lisäksi en ole tai alkuperäinenkään taho mitään kommentoinut siitä mitä on kesällä tehty tai oltu tekemättä.
Oot sinä kyllä nössö. Aina herättämässä hämmennystä, vihjailet sinne ja tänne, mutta erittäin usein jäät kiinni siitä ettei mitään oikeaa tietoa ole.

Tässäkin asiassa lähdit oikein kieli perseessä peesailemaan muita, mutta et uskalla laittaa nimeä peliin.

Huutelet vielä äitiä perään suojelemaan. Sano nyt se nimi, niin kerrankin seisot juttujesi takana.
 
Nyt hiukan rahsa pöytään ja ostetaan SHL:sta ketju Suomi-Koivula-Ikonen, kuulemma ihan ok kavereita. Voidaan antaa vaikka pari kaveria vaihdossa.
Ihan kun SHL seuroja kiinnostaa joku Björkqvist tai Nättinen. Eikä niitä pelaajia ihan änärityyliin vaan vaihdeta.
 
Takaisin
Ylös