IhanJuniori
Junioripelaaja
- Viestejä
- 21 169
Niin eikös siellä katsomossa ollut nimenomaan stroboja?Kyllä menee soihdut, strobot ja savut komeasti porukalla sekaisin.
Miten helvetissä niillä sytytetään yhtään mitään tuleen?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Niin eikös siellä katsomossa ollut nimenomaan stroboja?Kyllä menee soihdut, strobot ja savut komeasti porukalla sekaisin.
Niin tossa Kärppien ulostulossakin on siis mennyt sekaisin strobot ja soihdut?Strobot eivät ole soihtuja. Mikä tässä on niin vaikeaa ymmärtää?
Vähän niinku vilkkuvia soihtuja mutta pienempiä, yleensä valkosia ja laitetaan vaan maahan eikä pidetä kädessä.Mitä strobot edes tarkalleen on? Noin niinkun pyroteknisesti.
No tuskin siellä on mitään tulipalon alkua ollut edes. Hälyttinet soineet savun takia.Niin tossa Kärppien ulostulossakin on siis mennyt sekaisin strobot ja soihdut?
Eiköhän siellä soihtujakin ole sitten ollut, jos siellä on saatu tulipalon alku.
No tuskin siellä on mitään tulipalon alkua ollut edes. Hälyttinet soineet savun takia.
No sitten se "palo" on varmaan ollut itse se strobo. Tai onhan siellä tietysti voinut joku känninen hifkiläinen myös vahingossa sytyttää lipun tai jonkun vaatekappaleensa myös mutta pointti itsellä tässä nyt oli se että aika hermanni saa olla jos strobon kanssa ongelmia saa aikaan.Asiahan voi olla näin, mutta siinä tapauksessa Kärppien tiedotteessa valehdellaan. Ei siis ilmaista asiaa huolimattomasti tai epäselvästi, vaan valehdellaan.
- Palon alku, jonka syyksi todettiin vieraskannattajien katsomossa sytytetyt soihdut.
- Palo saatiin nopeasti sammutettua.
No sitten se "palo" on varmaan ollut itse se strobo. Tai onhan siellä tietysti voinut joku känninen hifkiläinen myös vahingossa sytyttää lipun tai jonkun vaatekappaleensa myös mutta pointti itsellä tässä nyt oli se että aika hermanni saa olla jos strobon kanssa ongelmia saa aikaan.
No yhtälailla nuo eivät tunnu tietävän että soihtu ja strobo ovat kaksi aivan eri asiaa.Siis tosiaan voi olla noin, mutta onhan se silloin perkeleen hauska tiedote.
- Areenalla oli pieni palon alku, jonka syyksi todettiin vieraskannattajien katsomossa sytytetyt soihdut.
Ts. sitten:
- Areenalla oli strobo, jonka syyksi todettiin vieraskannattajien katsomossa sytytetty strobo.
![]()
![]()
Jääkiekkofanit soihduttivat kaikki ulos Oulun jäähallista – Näin poliisi reagoi
Raksilan illasta ei kirjattu sakkoja tai rikosilmoituksia.www.iltalehti.fi
IS:n mukaan soihtuja olivat.
Kyllä toi Strobo on aivan selvästi![]()
Jääkiekkofanit soihduttivat kaikki ulos Oulun jäähallista – Näin poliisi reagoi
Raksilan illasta ei kirjattu sakkoja tai rikosilmoituksia.www.iltalehti.fi
IS:n mukaan soihtuja olivat.
No yhtälailla nuo eivät tunnu tietävän että soihtu ja strobo ovat kaksi aivan eri asiaa.
pyrokratia.fi