CTS
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 704
No luulenpa että heitetty tuollainen vitsi, kun oltu aivan varmoja, että kenkää nyt ei ainakaan ole tulossa.Toisaalta, en sitä epäile jos heitetty vitsillä että nyt tulee varmaan kenkää.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
No luulenpa että heitetty tuollainen vitsi, kun oltu aivan varmoja, että kenkää nyt ei ainakaan ole tulossa.Toisaalta, en sitä epäile jos heitetty vitsillä että nyt tulee varmaan kenkää.
Itse kuulin huhua, että olisi soppari Tapparaan ensi kaudeksi tehtynä... mutta tiedä näistä nyt sitten.
Juu, ei ole tullut suoraan lähteeltä. Enemmänkin tällainen hevosmiesten tietotoimisto juttu. Mutta kuten sanottu, eihän näistä koskaan tiedä.![]()
![]()
Anteeksi mitenkä oli?
Ei ole, Tappara on kertonut jo muutamia viikkoja sitten että uusi sopimus on ollut tehtynä. 15.9.2022 Hifk pelin jälkeen.Itse kuulin huhua, että olisi soppari Tapparaan ensi kaudeksi tehtynä... mutta tiedä näistä nyt sitten.
Ok. No sitten oli ankka. Unohtakaa.Ei ole, Tappara on kertonut jo muutamia viikkoja sitten että uusi sopimus on ollut tehtynä. 15.9.2022 Hifk pelin jälkeen.
E: Ainakin pelin jälkeisessä tapahtumassa ilmeisesti sanottu näin.
Toki voin olla väärässä, mutta näin muistan kuulleeni sielä.Ok. No sitten oli ankka. Unohtakaa.
Mää keskityn tohon osaan niin nukun paremmin.Juu, ei ole tullut suoraan lähteeltä. Enemmänkin tällainen hevosmiesten tietotoimisto juttu. Mutta kuten sanottu, eihän näistä koskaan tiedä.
Muistaako / tietääkö esim. @Odetap (tai muut naapurista) tarkemmin? Minä muistan myös nähneeni jotain tälläiseen liittyvää keskustelua. Jossain yhteydessä puhuttiin lauseesta "päätöksiä tehty myös vanhan urheilujohdon aikana" tmv. En toki muista liittyikö juuri tähän aiheeseenEi ole, Tappara on kertonut jo muutamia viikkoja sitten että uusi sopimus on ollut tehtynä. 15.9.2022 Hifk pelin jälkeen.
E: Ainakin pelin jälkeisessä tapahtumassa ilmeisesti sanottu näin.
Tämä juurikin kyseessä, en muista tarkkoja sanavalintoja. Mutta paikan muistan.Muistaako / tietääkö esim. @Odetap (tai muut naapurista) tarkemmin? Minä muistan myös nähneeni jotain tälläiseen liittyvää keskustelua. Jossain yhteydessä puhuttiin lauseesta "päätöksiä tehty myös vanhan urheilujohdon aikana" tmv. En toki muista liittyikö juuri tähän aiheeseen![]()
Boldattuun kohtaan, että ois kiva nähä Asplund ja kumppanit vetämässä vähän nopeeta suunnanmuutospeliä.Se mitä itse kuulin tänään tutulta:
-Lukon kanssa ei sopimusta
-HIFK oli heittämässä Peltosen ulos ja kysellyt Myrrältä ja hän tähän: "Sopimus jo tehty."
- To 6.10 nähty Vaasassa muiden Sport johtoryhmän kanssa
+Myrrä ei olisi viime viikkoina "kunnolla valmentanut" ilvestä.
Tarkoittaako tämä, että Jokke olisi ollut kesken kauden lähdössä Vaasaan ja sen takia laiminlyönyt hommansa Ilveksessä?
Tuota en kyllä usko ikinä.
Ensi kauden sopparia hieroessakaan ei varmasti olisi töitään jättänyt hoitamatta.
Vähän nyt tuota tietoa epäilen.
Itselleni tuli mieleen onko pieleen menneiden chl avauksen jälkeen urheilijohto kysellyt mikä homma ja siitä lähtenyt homma rullaamaan. Tiedä näistä, tämä siis vain oma skenaario.Mutta siis mitä tarkoittaa, että ei olisi "kunnolla valmentanut" Ilvestä?
Tuosta nyttemmin huhua, että se Raipen saapuminen ei ollutkaan ihan Joken mieleen. Varmaksihan näitä ei tiedä.Ja tuohon viimeiseen, oisko sitten Raipen saapumisen jälkeen jo tiennyt mitä on tulossa. Vähän oli kireän oloinen silloin haastatteluissa.
”Tämä bändi ei soita hitaita”Boldattuun kohtaan, että ois kiva nähä Asplund ja kumppanit vetämässä vähän nopeeta suunnanmuutospeliä.
Eiköhän Jouko Myrrä tulla muistamaan juurikin siitä että hän oli ensimmäinen valmentaja 20+ vuoteen joka mitalin Ilvekselle toi. Eihän Karri Kiveäkään muistella pahalla täällä. Molemmat tärkeitä miehiä Ilveksen uuden nousun takana.Mä todella toivon että Ilveskannattajien tavoista poiketen Myrrästä ei tulisi seuraavaa naureskelun, vähättelyn, vittuilun ja vihan kohdetta. Vaan että muistettaisiin se valtava työmäärä mitä Myrrä on Ilveksen eteen tehnyt ja ollut mukana todella vahvasti viemässä Ilvestä eteenpäin.