Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Nuori pelaaja edelleen. Luulen että luisteluun tarvii lisää terävyyttä ja tilanteissa nopeampaa reagointia mm, laukaus lähtee ehkä hivenen liian hitaasti, eli tuntuu että jää liian usein blokattavaksi. Vaikee sanoa tuleeko tosta ykkösketjun pelaajaa huippujoukkueessa, mutta ei mahdotonta jos kerran Lainettaki moiseksi oletetaan.Uusi vuosi on kohta edessä, joten heitetäänpäs sen kunniaksi hieman ennustuksia. Missä foorumitoverit näkevät Nymanin 5 vuoden päästä?
Itse odotan hänen pelaavan Seattlen vakiokokoonpanossa, top 6-hyökkääjänä. Joukkue on jo vakiintunut playoff-esiintyjä, mutta mestaruutta ei vielä ole voitettuna.
Jamppa pelaa perusvarmaa peliä, on vahva laitaväännöissä ja tekee tuhoa laukauksellaan sekä maalin edessä. Vertauksia Jagriin satelee valtavan takapuolen takia. Hänellä on takana jo yksi 30 maalin ja 60 pisteen kausi.
Jamppa tulee voittamaan 2 Stantley Cupia urallaan.
Ei taida pelata keskellä ylivoimalla kuten meillä, jos ollenkaan pääsee.Jamppa painanu ylivoimalla 1-0 maalin harjoitusottelussa Tsekkiä vastaan.
Jos onnistuu U20 kisoissa ja jatkaa sen jälkeen Liigassa siitä mihin jäi ennen kisoja niin aivan varmasti on mahdollisuus.Olisko syytä nostaa kevään MM-kisajoukkueen spekulaatioihin?
Toivottavasti en nyt riko mitään sääntöjä kun juttu on tilaajille.Jampasta juttu Aamulehdessä
![]()
Jani Nyman on jo tehnyt poikkeuksellisia asioita – tätä tamperelaisklassikkoa hän inhoaa
Jani Nyman on tehnyt valmentajiinsa suuren vaikutuksen jo nuorena. Yksi pelin osa-alue on askarruttanut, mutta nyt sekin on kehittynyt huomattavasti.www.aamulehti.fi
En itse näe yhden kuvan kopioimisessa mitään niin pahaa. Ja monipuolisesti on Jamppa maalinsa tehnyt, mikä on hyvä juttu. Jutussa jäi tietenkin tärkein asia mainitsematta eli Jampan iso perse. Nyt hän käyttää sitä hyväkseen.Toivottavasti en nyt riko mitään sääntöjä kun juttu on tilaajille.
Modet poistakoot jos tää rikkoo sääntöjä, mutta tykkään kyllä tälläisestä "tilasto kuvasta"
katso liitettä 6536
Itsellä hyppäsi silmille tuosta yksi asia.Tuostakin kuvasta kyllä näkee, että ei tämänkään tason pelaajan kannata "laukoa ihan mistä vaan", vaan kyllä ne maalit enimmäkseen sektorista tulee. Mielestäni onkin viime kaudesta vähän vähentänyt noita ihan nollakulmista vetoja ja tulos näkyy taululla.
On se minkälainen pyssy vaan niin ei mene kuin tuurilla pienestä kulmasta tai viivasta ilman maskia.
Hienoa dataa.Toivottavasti en nyt riko mitään sääntöjä kun juttu on tilaajille.
Modet poistakoot jos tää rikkoo sääntöjä, mutta tykkään kyllä tälläisestä "tilasto kuvasta"
katso liitettä 6536
Liigan sivuilla voisi olla pelaajien omissa tilastoissa videoklippi jokaisesta maalista, siitä voisi nopeeta selata läpi. Tietenkin tuo jalostettu kuva on myös hieno, mutta tuli vain mieleen kun tuota katseli.Hienoa dataa.
Tällaista näkisi mielellään enemmän
Pakko vähän peesata ja nostaa myös Näppilää kun miestä täälä parjataan, ei ole pelkkä fysiikkamies.Toivottavasti en nyt riko mitään sääntöjä kun juttu on tilaajille.
Modet poistakoot jos tää rikkoo sääntöjä, mutta tykkään kyllä tälläisestä "tilasto kuvasta"
katso liitettä 6536