• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Ilves julkaisee pelaajasopimuksia toukokuun alkupuolella

Ihmettelen jos tänäänkään ei kuulu mitään. Mitä järkeä niitä on pantata, kun niitä isompia nimiä huudellaan foorumeilla ja muissa medioissa.
 
Ilveksellä muuten 8 sentteriä sopimuksen alla mikäli varmat huhut toteutuu, Kontiola, Sebok, Saarela, Virtanen, Jon. Ikonen, Mieho, Kos, Hakala, kaksi jälkimmäistä Kooveen mukaan luultavasti, mutta sopimus pelaajia kuitenkin. + Mäntykivi lh/kh
 
Voisi antaa vähän epäilyttävän kuvan, jos sopimukset muista seuroista siirtyvien kanssa julkistettaisiin pari päivää siirtoikkunan avautumisen jälkeen.

Toki kaikki tietävät, ettei sääntöjä noudateta, mutta silti.
 
Niin no, ihan samalla tavalla moni muu liigaseura on jo julkistanut sopimuksia, että tuskin Ilveksellä mitään moraalista estettä sikäli on.

Toki KHL-seurat laittavat vielä paremmaksi, kun esimerkiksi Severstal julkisti jo Pressinkin sopimuksen, vaikka tämän kausi on vielä käynnissä.
 
Vitsiniekkoja näköjään täällä taas liikkeellä. Nämä junnusopparit olivat helvetin hyviä kiinnityksiä. Ne muut varmasti julkaistaan pikapuoliin enkä epäile hetkeäkään etteikö sieltä niitä kovia nimiä tulisi. Toisin kuin suurinosa pessimisteistä näyttää tekevän.
 
Olisiko jokin erilainen julkaisutapa kuin pelkkä tiedote nettiin...
No ainakin toissakauden alussa oli lehdistötilaisuus, jossa esiteltiin lukuisia uusia pelaajia haastattelujen kera. No ehkä korona-aikana tällaista ei kuitenkaan olisi?
 
Kyllähän sitä toivoisi, että sopimuksien julkaisu olisi jotain muutakin kuin vain tiedote ulos, mutta sopimuksethan ne tärkein on tietysti. Huomenna ja perjantaina taitaakin työteho olla nollissa sitten.
 
Takaisin
Ylös