Tupsukorva35
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 15 726
Uutiset - HIFK
hifk.fi
Garteigin kausi ohi. Pudotuspeleihin siis kaksikolla Halonen - Taponen.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
hifk.fi
Tänään ainakin Vinni kakkosena.![]()
Uutiset - HIFK
hifk.fi
Garteigin kausi ohi. Pudotuspeleihin siis kaksikolla Halonen - Taponen.
Joo Halonen on reilusti parempi, mutta ei ole vielä edes kunnolla toipunut edellisestä loukistaan.Halonenhan noista on parempi, eli ei vaikuta Hifkin mahdollisuuksiin mitenkään, paitsi jos Halonenkin hajoaa.
Kyllähän sitä huhuiltiin, mutta Tuohimaa kertoi tilanteestaan lehdissä jo hyvissä ajoin että hän on nyt jumissa Venäjällä.Olikohan niin että IFK otti riskin ja yritti Tuohimaata ja perseelleen meni uhkapeli..
Olikohan niin että IFK otti riskin ja yritti Tuohimaata ja perseelleen meni uhkapeli..
Hän on loukkaantunut...Onhan toi Halonen hävinnyt kolme kertaa varsinaisella peliajalla 24 pelistä.
Tuolla voittoprosentilla en olisi kovin huolissani.
Hän on loukkaantunut...
Juu on, mutta ei ole täysin kuntoutunut vielä.Maalissa Halonen tänään on.
Juu on, mutta ei ole täysin kuntoutunut vielä.
Tuohimaa itse kertoi Liigalize-podcastissa että olisi halunnut jatkaa kauttaan, mutta pääsi Venäjältä ulos vasta siirtorajan sulkeutumisen jälkeen. Ei sanonut suoraan että Hifkiin olisi palannut, mutta ei sitä tietenkään kieltänytkään.Näinhän se ilmeisesti oli. Liian iso kala. Nyt iskee paska tuulettimeen rajusti tuon maalivahtitilanteen kanssa heillä.
Karut numerot, todella karut.20 edellistä peliä 23 pistettä.