Emile Paul Tendeng

Ehkä kiimaisin Emile Paul ”Paul Emile” Tendeng maali on 1-1 tasoitus volleylla 89’ minuutilla Honkaa vastaan cupin puolivälierässä 2019. Toinen myös 1-0 voittomaali pilkulta klubia vastaan ja armeijatervehdystuuletus. Ja mitä näitä nyt olikaan mutta alkoi kyllä väpättää heti kun alkoi muistelemaan näitä.
 
Tendengin ensiesiintyminen uudessa joukkueessaan nähtiin sunnuntaina Suomen cupin ensimmäisellä kierroksella. Senegalilainen tuli 69. minuutilla vaihdosta kentälle, kun PiPS kukisti kahta sarjatasoa alempana pelaavan Maskun Palloseuran kakkosjoukkueen maalein 4–0.

 
Huomaa kyllä miten on 10 vuodessa muuttunut kanavailme. :) Olikos näin, että valittiin lopulta kauden parhaaksi keskikenttäpelaajaksi?
 
Takaisin
Ylös