• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Tulosveikkaus ja otteluseuranta Tappara - Ilves 21.4.2026 | 3. Välierä

Status
Viestiketju on suljettu.
Tappara osaa pelin jäädyttää että kyllä voi jo nyt olla liian iso vuori

Ei saisi vaan tehdä typeriä virheitä alkuun.. nooh. Latvalalle sitä ei ollu kukaan muistanut kertoa tai sitten Otto on tyhmä
 
Ilves ei jostain syystä saanut tähän peliin edellispelien sykettä. Tappara oli ihan kesy tälläkin esityksellä, mutta olihan tuo Otto Latvalan 5 minuuttia ihan hirveä virhe, jolla pahimmillaan sytytettiin nuo uinuvat pelaajat.
Mentaalipuolen asioita. On vaikeampi ladata itsensä seuraavaan peliin murskavoiton kuin murskatappion jälkeen.

Ei se tietysti hyväksyttävä selitys ole mutta kaikki on vielä auki. On kahden maalin takaa ennenkin tultu.
 
Tällä 5v5-pelillä voitaisiin saada hyvin myllyjä hyökkäyspäähän toisessa erässä, koska pitkä vaihtomatka. Se söisi Tapparaa.
 
Ei taida toimia vieraspeleissä vai toimiiko etu myös mouhojen pelissä, kun omiin menee viis :cool:
Ei, mutta oon ostanut niin monet pizzat tällä kaudella, että siellä on kantistilillä ilmaisia lättyjä odottamassa. Taidan hakea semmosen joka tapauksessa.
 
Tappara ihan kusessa 5vs5. Mut iso savotta tulee olemaan. Enempää ei voi päästää omiin.
Arvaus; hattarat tiivistää puolustukseen, me hallitaan kiekkoa (nurkissa pääosin), ammutaan kaukaa niin, että veskasta tulee tähti. hattarat kyttää meidän virheitä läpiajoon.

Tai sitten mennään ihan oikeesti maalille. Maalien määrä on funktio mustelmien määrästä.
 
Arvaus; hattarat tiivistää puolustukseen, me hallitaan kiekkoa (nurkissa pääosin), ammutaan kaukaa niin, että veskasta tulee tähti. hattarat kyttää meidän virheitä läpiajoon.

Tai sitten mennään ihan oikeesti maalille. Maalien määrä on funktio mustelmien määrästä.
Jos niin tekevät, niin tulee pitkät 40 min heillekin. Siksi en usko.
 
Kahden maalin takaa on tultu ennenkin. Ei muuta kun tekemistä peliin. Ottoa ei tarvi hallilla loppukaudella nähdä.
 
Erittäin luottavainen tämän sarjan suhteen ja hyvin voi tämäkin peli kääntyä vielä.
Huoli pois
 
Oli Latvala lta aivopieru. Saa nähdä mitä sarjan kannalta maksaa. Nyt meni tää peli vaikeeks.
 
Se näissä peleissä on hyvä, että panoksena ei ole 3/2/1p, vaan pelkkä voitto merkkaa, maalille väkeä ja rumia maaleja, kiitos.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös