• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Tulosveikkaus ja otteluseuranta Tappara - Ilves 21.4.2026 | 3. Välierä

Status
Viestiketju on suljettu.
Kyllä se AV oli karu. Naapuri sai varmaan sen kaksi kertaa rauhoitettua YVn ja teki kaksi maalia. Eka maali olisi ainakin pitänyt torjua.
 
Uusintana kun katoin Latvalan säkityksen, niin KOVA oli tuosta heittää suihkuun, kun läpi kauden näistä on selvinnyt kakkosella.
 
Vittu kun vituttaa. Oltiin 5v5 selvästi parempia, mutta ilmeisesti jotkut eivät ymmärrä, ettei vastustajia saa lyödä kulkusille??? Miten voi tehdä jotain noin typerää noin paineettomassa tilanteessa? Toi oli niinkun mä seisoisin kassajonossa ja potkasisin edessä seisovaa takaata munille ihan vaan koska ärsyttäis et kaverin kaulus vinossa. Sulla ei Ode ollut mitään syytä tehdä noin? Saatana. No kaksi erää aikaa tulla mukaan ja minä rupean kokkailemaan koska hyvä ruoka, parempi mieli tai jotain semmoista.
 
Huolimaton ja tyhmä temppu Odelta mutta ei viiden minuutin alivoima-aikaa kohden silti voi kahta päästää jos haluaa pärjätä. Nyt sitten jahdataan, katsotaan miten se toimii
 
Sama mies aina. Kalpaa vastaan käsi tärisi maalin takaa noustessa ja ilmainen maali vastustajalla.

Nyt vastustaja ei saa saatana edes laukauksia 5vs5 pelissä maalia kohti ja tolvana sylkee jälleen joukkueen päälle 5+20.

Jos tänään tästä suosta noustaan, niin saa Latvala lahjoittaa Malagan 15 neliön lomaosakkeensa muille jätkille. En keksi millä järjellä jatkosopimusta vuosi toisensa jälkeen.
 
5v5 Tappara edelleen todella huono joukkue. Näennäistä pyörimistä ja huikeat kaksi laukausta jotka 5min yyv:lla. Samaa myllytystä kun jatketaan niin eiköhän tämä käänny.
 
Ainakaan 5vs5 ei olla kustu, ja jäähy sotki koko erän lopun. Ei pitäs olla maailman suurin savotta, muutama maali tehrä parissa erässä.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös