Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei mahda mitään mutta tuosta kaksikosta tulee aina mieleen vain se kuinka aina soitettiin Jormakalle ja kyseltiin kuulumisia.![]()
Veikkausuutiset
Urheilun, vedonlyönnin ja toton uutiset, ennakot, vihjeet ja blogit.www.veikkaus.fi
NHL WAMista tuttu kaksikko käynyt Sveitsissä ja Rajalan juttusilla.
Ei mahda mitään mutta tuosta kaksikosta tulee aina mieleen vain se kuinka aina soitettiin Jormakalle ja kyseltiin kuulumisia.
"Ilvekseen on liittynyt kokeneita paluumuuttajia Olli Palolan ja Ylen artikkelin mukaan ensi kaudelle Jan-Mikael Järvisen muodossa. Näitä kolme vuotta nuorempi Rajala ei ole päätöstään jatkosta vielä tehnyt, mutta suurella todennäköisyydellä pelit jatkuvat joko Biel-Biennessä tai Ilveksessä"
Kunhan Timo nyt ei Tonillekin totea, että sori, ei oo tilaa.
Ei varmasti totea. Alkukausi oli Rajulla sellaista tykitystä, että näytti olevan vielä monta kautta jäljellä Sveitsissä. Nyt on ollut sen verran hankalampi jakso, että voisiko tässä olla jopa pieni kotiuttamisen mahdollisuus. Rajulla olisi Liigassa vielä monta hyvää kautta jäljellä."Ilvekseen on liittynyt kokeneita paluumuuttajia Olli Palolan ja Ylen artikkelin mukaan ensi kaudelle Jan-Mikael Järvisen muodossa. Näitä kolme vuotta nuorempi Rajala ei ole päätöstään jatkosta vielä tehnyt, mutta suurella todennäköisyydellä pelit jatkuvat joko Biel-Biennessä tai Ilveksessä"
Kunhan Timo nyt ei Tonillekin totea, että sori, ei oo tilaa.
Eli Sveitsissä
Joo sama. Hienoa jos palaavat perheenä Tampereelle, mutta ihan ymmärrettävää, jos jäävät elämään pysyvästi Sveitsiin. Pitkäänhän ovat tuolla jo olleet ja ilmeisen hyvin viihtyneet.No itse en tulisi takaisin, jos olisi pienikin mahdollisuus jäädä pysyvästi Sveitsiin. Tonin toivon saapuvan Ilvekseen, mutta ymmärrän päätöksen mikäli haluaa jäädä Alpeille.
Kunhan Timo nyt ei Tonillekin totea, että sori, ei oo tilaa.
Rajalan sopimushan on kevääseen 2027."Ilvekseen on liittynyt kokeneita paluumuuttajia Olli Palolan ja Ylen artikkelin mukaan ensi kaudelle Jan-Mikael Järvisen muodossa. Näitä kolme vuotta nuorempi Rajala ei ole päätöstään jatkosta vielä tehnyt, mutta suurella todennäköisyydellä pelit jatkuvat joko Biel-Biennessä tai Ilveksessä"
Kunhan Timo nyt ei Tonillekin totea, että sori, ei oo tilaa.
Niin on. Sveitsissähän oppivelvollisuus alkaa monessa kantonissa jo 6-vuotiaana. Varmasti perheenä mietitään seuraavia steppejä.Rajalan sopimushan on kevääseen 2027.