• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Tulosveikkaus ja Otteluseuranta KooKoo - Ilves Playoffs 15.4.2021 18.30

Status
Viestiketju on suljettu.
Pelkään, että maalinteko muodostuu akilleenkantapääksi. Vastustaja pelaa tiiviillä puolustuksella ja ajaa Ilveksen pelin kulmiin. Kk:n hyökkäys puolestaan häärii tehokkaasti Ilveksen päässä. 4-1 pari laukausta uppoaa siniviivan tuntumasta ja Mäkiniemeä ollaan raijamassa bussin alle.
 
Tänään tulee voitto 2-3 ja huomenna takkiin 0-2. Ensimmäinen ja ainoa maalierolla p-offeista pudonnut joukkue liigahistoriassa. Jos joku on kirjoitettu tähtiin niin tämä, numerot voivat olla erilaiset mutta maalierolla lähdetään kohti Leviä.

Tämä(kin) kausi tulee päättymään kirvelevään pettymykseen, eikä huominen ole kamalasti kirkkaampi. Olen lyöty.
 
Ilveksen paras hyökkääjä ja puolustaja ovat parempia kuin KooKoon vastaavat mutta tämän jälkeen rosterin laajuudessa hävitään pahasti.

Oma ennustus on että tästä parista jatkaa KooKoo ja mahtavasti alkanut kausi päättyy pannukakkuun.
 
Lepillä heti tyhjä uuni edessä
 
Jostain syystä ei isommin jännitä, jos pudotaan niin sitten ollaan varmaan se ansaittu mutta jos mennään jatkoon niin myös se.
 
Ekat minuutit ainakin näyttää että nyt pelataan isoja pelejä, hyvällä sykkeellä ipa.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös