Satunnainen
Luottopelaaja
- Viestejä
- 2 218
Pitäisiköhän panna joku pakki laitahyökkääjäksi neloseen, ja pelata pysyvillä 4 ketjua ja 3 paria. Kun tuntuu, että tuo kiertävä laita ei ainakaan edistä yhteispeliä.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Totta turiset!Utuselta vielä loppuun vahva suoritus. Sportin pelaajalta puuttui maila, Utusella ei viivassa painetta, niin heittää kiekon kulmaanon kyllä niin kaukana edes semikiekollisesta pakista kun voi olla.
Paljon on kärkipelaajilla matkaa. Mäntykivi ei ole luonut tänään vielä yhtään mitään. Török on oikeastaan vielä huonompi, mutta pääsee sentään välillä kiekkoon. Tosin lähinnä menettääkseen sen vastustajalle.
Mitähän muuta voitettavaa kun 3 pistettä? Mitä niillä voittoputkilla tekee ei mitään. Pelin pitää kehittyä koko ajan, putkille ihan sama.Yllätys että kun olis jotain voitettavaa niin pelaajat muuttuu katsojiksi.
Toisaalta Utunen ei menetä noitä kiekkoja tuossa oman sinisen alla ja siksi tilastot Ilveksessä näyttää 41. ottelua +/- +20.Utusta kun seurailee niin sehän vetelee jumalauta ihan eri pelikirjan sivulla kun muu ryhmä. Sikäli mielenkiintoista kun on Hölön lempilapsi ja pitäisi osata Tommin raamattu unissaan.
On kyllä ollut aivan lapanen koko kauden. Mikä helvetti se ränniin heittokin oli paineettonassa tilassa? Heitä nyt edes maalille se kiekko kun sielläkin miehiä oli.Utusta kun seurailee niin sehän vetelee jumalauta ihan eri pelikirjan sivulla kun muu ryhmä. Sikäli mielenkiintoista kun on Hölön lempilapsi ja pitäisi osata Tommin raamattu unissaan.
Mitähän muuta voitettavaa kun 3 pistettä? Mitä niillä voittoputkilla tekee ei mitään. Pelin pitää kehittyä koko ajan, putkille ihan sama.
Katoin samaa kauhulla samaa että mitä vittua nyt taas. Siinä oli paikkaa pistää maalille tai syöttää, mutta sitten ränniin lahjana vastustajalle.Utuselta vielä loppuun vahva suoritus. Sportin pelaajalta puuttui maila, Utusella ei viivassa painetta, niin heittää kiekon kulmaanon kyllä niin kaukana edes semikiekollisesta pakista kun voi olla.
16. 1+3=4 4RM +12On kyllä ollut aivan lapanen koko kauden.
Calle kyllä niin pelin ulkopuolella, kuin vaan voi olla.Pakarinen siellä jo maalas Ifk:lle. Nyt olis Callen vuoro.
Juu ja Nättinen, mikä nyt ei sinänsä mikään uutinen ole. Täydellinen turhake ja hidaste.Calle kyllä niin pelin ulkopuolella, kuin vaan voi olla.
Seurahistoriaa.. taitaa vaan pelaajilla olla nyt sama asenne mitä kirjoitit.
Jasekki ollu Ilveksen parhaimmistoa tänään.Vaikka hyvä pelimies onkin, niin kieltämättä kyrsii toi Jasekin fleguilu ja surffailu varsinkin omissa. Ei tarvi välttämättä suihkun kautta lähteä hallilta kotiin.
Kevään ratkaisupelejä ajatellen meillä ei vaan voi olla pelaavassa kokoonpanossa sentteriä, joka on jos mahdollista vielä inasen hitaampi ja kömpelömpi kuin mr. Väisänen. Nättisestä pitää ehdottomasti päästä jollakin ilveellä eroon. Nyt Koskela hommiin ASAP. Taitaa tosin olla ns. mission impossible saada Nättinen esim. lainalle loppukaudeksi.
Alkaa Hifk näyttämään hurjalta tällä hetkellä. Lehterä, Pakarinen ja Lindbohm palannut ja varmaan Kiviharjukin Ilvestä vastaan askissa.Pakarinen siellä jo maalas Ifk:lle. Nyt olis Callen vuoro.
Ylivoimalla oli kyllä surkea. Muuten varmaan ihan ok+.Jasekki ollu Ilveksen parhaimmistoa tänään.