Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - KooKoo 12.12.2025

Status
Viestiketju on suljettu.
Turhaa hierotaan omissa, kuten Mänty äsken.
 
Perinteinen Myrrä-erä. Vauhtia paljon, ei juurikaan järkeä. Tasainen erä ja molemmat antoivat aika ilmaisia tontteja.
 
Tasainen erä.

Mantalikselta kyllä ihaltavan rauhallista tekemistä, ei tarvi kyllä nitroja kun katselee miehen rauhallista preesenssiä.
 
Molemmat veskarit oli kyllä hyviä. Vähän kuumottaa kyllä Pellin tippuminen. Ei oikein olisi pakiston kiekollisuudesta varaa luopua ja junnujen vastuu kasvaa.
 
Pellin viimesen vaihdon loppua voi kelailla kun erää jäljellä n. 13:10, kontaktista näyttäis jalka saavan osumaa.
 
Armanin mailapeli ja ohjaaminen on kyllä erityisen hyvää. Helpottaa paljon omista lähtemistä.
 
Ei hassumpi erä. Paikkoja oli molemmissa päissä. Engberg vaikuttas olevan pelipäällä, Soinilla kyllä petrattavaa tietyissä asioissa.
 
Jos jotain avauserästä niin usea hyvä tekopaikka on saatu päädystä keskelle. Muuten vähän kulmissa pyörimistä.

Svejkovsky ei tuo kyllä mitään peliin. Pari hienoa neppiä ja päälle useampi käsittämätön yritys.

Mäntykivestä hieman huolissani. Tuntui olevan maassa pienestäkin kontaktista, kerran tuskaisena vaihtoon
 
Olikin viihdyttävimpiä 0-0 eriä tähän kauteen! Veskat pitäny molempien pelit puhtaina
Juuri näin. Hyvätasoinen ja viihdyttävä erä. Kummaltakin maalivahdilta täydellistä peliä.

Maalitilaisuudet kaiken kaikkiaan melko tasan.
 
Meidän pelaaminen liian hidasta.

Pakisto on kauttaaltaan sitä tasoa että ihme saa tapahtua että tuolla tapellaan keväällä jostain isommasta.
 
Armas on kyllä kova.

Yllätyin kuinka paljon tämä Myrrän poppoo roikkuu hihoissa kiinni.
Viihdyttävää hokia kyllä noin muuten.
 
Armanin tekeminen on kyllä vakuuttavaa. Torjuu rauhallisesti ja varmasti.

Nyt kun Domino on saanut todellisen kirittäjän ja majupelejä alle niin eiköhän kaveri ala kans heräilemään.
 
Latvala meinasi munata, jo pari kertaa. Muuten kyllä ihan hyvä erä. Ja Armalis oli loistava!
 
Armanin mailapeli ja ohjaaminen on kyllä erityisen hyvää. Helpottaa paljon omista lähtemistä.
Tällä on kyllä aivan valtava merkitys avauspelille. Itse joskus junnuissa sai ihan konkreettisesti huomata mikä ero tässä on kun toinen joukkueen veskareista kävi maalivahdin alueen ulkopuolella vain erätauolla ja toinen keräsi kauden aikana useita syöttöpisteitä mailapelillään. Ei tarvitse arvata kumman kanssa oli mukavampi hakea päätykiekkoja omista.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös