• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ässät - Ilves 8.1 klo 15.30

Status
Viestiketju on suljettu.
No niin. Sen verran säälin itseäni, että pistän Siimoren kiinni. Ehkä kurkkaan runsaan tunnin päästä. Tämä poistumisen helppous on yksi pelin etäseurannan etuja. Ei niitä kovin montaa muuta olekaan!

Sama, on niin tuhnu Ilves liikkeellä että parempi mennä saunan lämmitykseen.
 
Ässät on kyllä hyvä tänään.

Ei päästä keskustaan ollenkaan. Vaikeaa on kääntää, kun on lähdetty niin löysästi liikkeelle. Tässä olisi nyt kaikki mahdollisuudet muuttaa tämä lauantain trendi. Kerrankin voitto näin vaikeasta lähdöstä tekisi terää. Yleensä nämä hävitään ihan pystyyn, mutta jos tänään ei kuitenkaan. Ässät ei ole Tappara tai Hpk, nämä voidaan kyllä voittaa tästäkin lähdöstä. Mut töitä se vaatii.
 
tää peli on niin hidasta alkaa haukotuttaa
 
Otti pari varmaa maalia kiinni ennen tuota ensimmäistä mikä meni, ja antoi siinä mahdollisuuden kenttäpelaajille herätä. Ei heränneet.

No yksi varma siittä olisi tullut ja hetken päästä imuroi sitten hyvän torjunnan vastapainoksi.

Kolmas maali myös täysin veskarin imaisu.
 
Montako kertaa on voitettu tällä kaudella jos vastustaja on tehnyt avausmaalin? Alle 3?

Kävin itse tarkistamassa. Tänään 15. kerta tähän kauteen kun vastustaja tekee avausmaalin. Pisteitä ennen tätä iltaa ”huikeat” 16. Tämä on varmaan kevättä kohti mennessä meidän isoin ongelma. Murennutaan ihan täysin jos ei itse päästä johtoon.
 
Kävin itse tarkistamassa. Tänään 15. kerta tähän kauteen kun vastustaja tekee avausmaalin. Pisteitä ennen tätä iltaa ”huikeat” 16. Tämä on varmaan kevättä kohti mennessä meidän isoin ongelma. Murennutaan ihan täysin jos ei itse päästä johtoon.

Huhhuh mikä saldo. On tässä vielä hommia kevättä kohti, ihan ei voida vielä varmaa mestaruutta julistaa.
 
Nyt perkele asenne kuntoon hyökätään aivan samallailla kuin langhamer olis maalissa. Tää pelaaminen on yhtä paskaa kuin alivoimainen peli, viimesen erän 5 minuttia jos johdetaan aina kun zerenko on maalilla niin näyttää kun koko joukkue olis ihan sysi paska. Liikettä liikettä peliä pitää saada pelattua, että saadaan tästä jotain aikaseksi.
 
Mites sitten keväällä play offeissa back to back pelit... ei stn, pakko keksiä tuohon jotakin.
 
Playoffeissahan pelataan peräkkäisinä päivinä melko paljon...

Ei ny muuta tälle päivälle sitten.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös