Tommi Niemelä - Ilveksen päävalmentaja 2024 -

Kahden vuoden päästä Jalo ja Seppä ovat eläkeikäisiä ja siinä vaiheessa tapahtuu varmaan paljon muutoksia.
Juu näinhän tuota on myös spekuloitu.

Yksi mielenkiintoinen asia on myös että tämä nykyinen strategiakausi loppuu 2027. Pian siis pitäisi olla laatimassa uutta, onko mahdollisesti jotain uutta verta jo sitä laatimassa jne. Noh aika näyttää.
 
Omaankin korvanappiin vinkattiin että jatkopahvi on tehty.

Omaan korvaan tuli luunappi kun yritin asiaa suoraan kysyä. Tässä kohtaa olen kitisijöistä ulisijoiden kanssa yhtä mieltä eli jos Niemelä ei taaskaan riitä, niin finaaliin pääsyn esteenä alkaa olla jo muita rakenteellisia juttuja kuin kulloisenkin huippuvalmentajan palkkaaminen.

Ensiarvoisen tärkeää olisi tietää, onko esimerkiksi Timo Koskelan selkeä linja palkata ulkomaalaisia tässä häkellyttävässä mittakaavassa, myös hallituksen ja toimarin siunaama strategia?
 
Ensiarvoisen tärkeää olisi tietää, onko esimerkiksi Timo Koskelan selkeä linja palkata ulkomaalaisia tässä häkellyttävässä mittakaavassa, myös hallituksen ja toimarin siunaama strategia?
Siltähän tuo vaikuttaa kun kovasti puhutaan siitä kuuluisasta ”ulkomaalaisten hinta/laatu-suhteesta” seuran suulla.

Vähän luulen, että toimisto on asiasta ja linjasta erilaisia palautteita myös saanut. Se on toki jokaisen oma asia mitä tuosta on mieltä ja se sallittakoon. Täällä se nousee heti tikunnokkaan kuka linjaa hämmästelee tai kyseenalaistaa.

Osaako esim. @Ibrahim Zlatanovic kertoa onko tästä asiasta puhuttu kenties yhtiökokouksessa jollain tasolla?
 
Takaisin
Ylös