to 6.8. & to 13.8.2026 Ilves - HNK Rijeka (UECL, 3.krs)

Joo, kyllä enemmän tarvitaan kuin reipas kolme tonnia. Vielä on pari päivää aikaa rummuttaa, mediatiimi hihat heilumaan ja kannattajat koittaa aktivoida tutuntututkin mukaan.

Kaiken osuessa kohdilleen, olisi tiedossa melkoiset juhlat joissa olis taatusti kiva olla mukana. Ja euromatseissa on aina oma taikansa, kävi miten kävi.
 
Hieman hämäävä tapa ilmaista asia. Onko siis yhteensä 3300 mukaanlukien kausarilaiset, joilla on europelit aktivoituna?

Pitäisi saada ihan minimissään 6000 katsojaa rikki, kun on kyse näin isosta matsista.
Ainahan tuo on noin ilmaistu ja sisältää siis ne kausarilaisetkin.
 
Kyllä tämän täytyisi 6k matsi olla. Torstai ja vähäinen mainostus karsii paljolti yleisöä pois. Itsellä tullut vastaan pelkästään instagramissa Ilveksen päivitys pelistä, ei minkäänlaista muuta mainontaa.
 
Ei riitä. 5-6k peli pitäisi olla ihan heittämällä. No eiköhän jonkinlainen loppukiri vielä saada. Markkinointiin vaan keskittyminen nyt.
 
Takaisin
Ylös