Täällä puramme Ilveksen aiheuttamaa pahaa oloa

Jumalauta että tästä tulee turhauttava kausi seurata, ellei tuohon hankita jotain ykköskorin laituria joka pystyy maalintekoon. Henman on laitureista ainoa, jolla ei kädet jäädy maalipaikoissa. Ei ihan riitä jos meinataan jotain saavuttaa.

Eniten ehkä aiheessa turhauttaa se, että tämä tuleva maalinteon tuska oli nähtävissä jo kesäkuussa kaikille muille paitsi urheilujohdolle.
 
IMG_2165.jpeg
 
Tätä sopinee kommentoida tässä kyseisessä ketjussa. On harvinaisen ärsyttävää toi maksullisuus.
Ainakin itsellä on vahvasti sellanen ajatus, että se pyydetty summa ei kohtaa tarjotun sisällön kanssa. Ja koska seuraavaksi joku tulee toteamaan, että ei pidä olettaa, vaan ottaa selvää, niin totean itse, ettei Ilves ole osoittanut mitään millä ajatukseni osoitetaan vääräksi tai käännetään toiseksi. Kuten vaimoni sanoi juuri pari päivää sitten: Ai Makkosen ja Hintsasen höpinöistä pitäis nykyään maksaa vai. :D Nimenomaan.
Kattelin pelin tänään Ilves+ kautta ja Makkosen anti käytännössä kiukuttelua tuomareista, alkaako Ilves verään huuruun, kun seura tarjoilee aika masentavia kokemuksia.
 
Kyllä teki pahaa katsella peliä, kanamiehen osuma oli tietty komia, mutta mitä pidemmälle peli meni, sen varmemmalta näytti, että kohta tää taas menee reisille kun ei laiteta paikoista maaliin. Ja niinhän siinä kävi että Holmesin Joni puikotti hanskaansa ku peli meni tasoihin, eikä se voittomaali kovin loistelias ollut sekään, tyylipuhdas kiskaisu omiin. Wittu. Kuntopuntarit on aika karmeaa katsottavaa, onneksi pohjilla on ihan jäätävän hyvä startti, olis muitakin ku minä nimittelemässä Tommia hölmöksi. Tulis jo enskausi, ku ei tää tästä.
 
Kuntopuntarit on aika karmeaa katsottavaa, onneksi pohjilla on ihan jäätävän hyvä startti, olis muitakin ku minä nimittelemässä Tommia hölmöksi. Tulis jo enskausi, ku ei tää tästä.
Kohti B-liigaa mennään. Uljaasti Niemelän ja Kiiskisen komennossa. Onneksi konkurssin ja IH oy:n olemassaolon päättymisen jälkeen loppuu sentään tää jatkuva vitutus.
 
Saadaanko tältä viikolta 0-1-vai 2 pistettä? Kohta tulee kiire hommata niitä pelimiehiä. Vaikka joukkue tietysti on valmis vasta siirtorajalla. Kuten olemme jo vuosia nähneet… Jotenkin tässä hommassa on kaikki katastrofin ainekset ilmassa.
 
Takaisin
Ylös