Täällä puramme Ilveksen aiheuttamaa pahaa oloa

En olisi ollut millään määrin tyytyväinen edes vaikka oltaisiin saatu 3p, puhummattakaan muista pisteistä. Tämä oli kuitenkin kyllä niin paha pohjanoteeraus, että en oikein tiedä mitä sanoa. Vaikea oikein pukea tätä ketutusta sanoiksi.
 
Nonii jätkät se on pahin mahollinen. Te menitte siihen kahden maalin johtoon vaikka sovittiin että enää ei maaleja tehdä. Onks nyt kiva sitte? Eikö me jumalauta jätkät sovittu just että tänä keväänä ei sit mitalipeleissä nähä? Kuka saatana veti sen kiekon maaliin? Sori jätkät. Kyllä me tästä selvitään! Eli otetaan siihen alkuun heti väärävaihto päälle. Kun saan kiekko omassa päässä haltuun niin heti otetaan kuudes pelaaja kentälle. Onks vapaaehtosia? Török ota kamat tässä vaiheessa pois. Ja sit sen jälkeen Jasek hyökkään Leppäsen kimppuun ja revit mailan vittuun sen käsistä. Ja luistelet suoraa jäähyboksiin odottamaan. Ja nyt jumalauta jätkät kuulolla! Kun Quenneville tulee siniviivan yli niin heitätte sille vaan kiekkoa lapaan. Ja ohjaatte omiin jos se vetää ohi. Vaikka tuskin se vetää.
 
Viime viikonloppu puhalsi hieman eloa liekkiin. Sen takia pitkästä aikaa tänään vitutti oikein huolella katsoa, miten Ilves lahjoittaa kotiottelussa voiton pois.

Vitun säälittävä esitys. Tulevan viikonvaihteen pelit voikin taas vaihteeksi skipata ja keskittyä johonkin, mistä saa hyviä kiksejä.
 
Ei kyllä vieläkään pysty muualle kirjoittamaan kuin tähän ketjuun. Jumalauta kuinka paska peli, luulin ettäse Kärpät peli, luulin että se IFK peli. Mutta ei. Kyllä kahden maalin johdon menettäminen 10 minuuttia ennen loppua ja kaikkien pisteiden menetys sattuu jopa enemmän kuin kunnon kylvetys. Tämän kauden Ilves tuntuu joltain uuden ajan kidutuskokeilulta, mitähän ne seuraavaksi keksii? 5 minuutissa kolmen maalin johto sulatukseen? Jään odottamaan.

Onneksi tämä pettymys on huomiseksi vähän lauhtunut. Ja sieltä tulee ihan ihan mitä vaan illan päätteeksi tulokseksi.
 
Takaisin
Ylös