Toutain
Luottopelaaja
- Viestejä
- 9 837
Ikävä tilanne päivitys omaan aikaisempaan. Leinon seuraava osoite on kuitenkin Suomessa - eli ei ilmeisesti tähyä enää SHL. Tillu ei kuitenkaan ollut valmis tulemaan yhtään vastaan tarjouksessa kun Jasek ilmestyi markkinoille ja Leinon suunta -> Kärpät.
Eli summa summarun Ilveksen ykköstargetti Jasek ja mahdollisuus on siihen että hävitään sekin.
Päivitellään tänne taas tietoja kun niitä saa kaivettua. (Viimeisimpänä tänään kuultua, että työtä tehdään Malmössä sopimuksen purkamisen eteen - Ikonen - ja Suomessa ainakin kaksi seuraa jotka keskusteluissa mukana. Toinen valmis osallistumaan sopimuksen purku kuluihin, toinen ei. (Ei tarvitse arvuutella mikä seura ei ole valmis osallistumaan maksuihin)
Ps. Näitä ei pidä/kannata ottaa absoluuttisena totuutena, eli jos joku menee metsään niin menee. Ei niin vakavaa, mutta mukava jakaa asioita tänne kun niitä tulee tietoon![]()
Vähän turhan yksityiskohtaisia ja "sopivia" tietoja, että tuntuisi uskottavalta. Tämä ei millään pahalla. Kunhan nyt kirjoitin, että joku muukin ainakin arvioisi mielessään asioita ennen kuin nielee kaiken sellaisenaan.