• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Scouttaus-, fantasiointi- ja MuTuilu-ketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minzu85
  • Alkaa Alkaa
Akuuttiin Supin ikävään pientä lohdutusta ensi kaudelle toisi joku näistä:




 
Akuuttiin Supin ikävään pientä lohdutusta ensi kaudelle toisi joku näistä:




Jep, tuo nelikko korvaisi Supin jättämän aukon mainiosti.
 
Akuuttiin Supin ikävään pientä lohdutusta ensi kaudelle toisi joku näistä:




Tää tais unohtua?

 
Joku jo aiemmin kirjoittikin aiheesta, eli siis on tietysti aika haastava tilanne, kun senttereitä on niin vähän saatavilla, niin mitä tehdä, jos tarjolle tulee nyt kohtalainen vaihtoehto: ottaako sen vai jättää väliin ja toivoo, että jossain vaiheessa tulisi vielä parempi saataville?
 
Akuuttiin Supin ikävään pientä lohdutusta ensi kaudelle toisi joku näistä:




Koko nelikko+Iksa, kaikille 1+1 ilveksen optiolla laput käteen niin alkaa näyttään hyvältä
 
Akuuttiin Supin ikävään pientä lohdutusta ensi kaudelle toisi joku näistä:




Tässä saa kohta pistää pystyyn ketjun ”Ilves kaudella 2029-2030”.
 
Jos Krannila ja Erholtz siirtyvät tosiaan meille, niin siinähän on jo pitkälti ensi kaudeksi jo parhaat mahdolliset (suomalaiset) hankinnat Liigan sisältä, jotka Suomessa edes saattavat jatkaa. Oikeastaan lisäisin tuohon joukkoon vain V.Petmanin, O.Kivenmäen ja Vesalaisen ja näistä on vaikea nähdä yhdenkään siirtyvän Liigan sisällä, joskin Kivenmäki ehkä realistisimpana. Kukaan Liigasta ei tietenkään Suomea korvaa 1:1, mutta pelkästään tyhjiössä tarkastellen ilman Suomen Ilves-kuvaa ja vaikutusta yhteisölle, voi olla jopa parempi, että ei edes yritetä korvata yksi yhteen.

Jos Haapalan saisi houkuteltua kotiin ja Svejin ja Klingbergin optiot realisoituu, niin kyllähän isossa kuvassa ensi kauden joukkue näyttäisi tämän hetkistä vahvemmalta.
 
Takaisin
Ylös