Mainitsin viestissäni Markus Korhosen. Eiköhän Karhua ole tuolloin konsultoitu maalivahtitilanteesta, jos siis mitään muutoksia ollaan edes ajateltu. Ja Karhun tuntien hän on ilmaissut täyden luottonsa suojattiensa potentiaaliin ja heidän yhteistyönsä toimivuuteen. Joskus pitää antaa hieman aikaa, mutta ammattimies näkee kyllä valmennettavansa eväät.
Eli en edelleenkään ymmärrä, miksi edes tuolloin olisi pitänyt maalivahteja kartoittaa, kun pelaamisessa sakkasi aivan kaikki. Ei me maalivahteihin kaaduttu, joskaan eivät meitä pelastaneetkaan. Mahdollisuuden kyllä joinain iltoina synkkyyden keskellä joukkueelle antoivat.
No, turha ihmetellä tätä tämän enempää. Ilves ei ole toistaiseksi ollut kauden alettua maalivahtien perässä. Korkeintaan Korhoselta on kyselty, että missä mennään.