• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Scouttaus-, fantasiointi- ja MuTuilu-ketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minzu85
  • Alkaa Alkaa
Palve - "Ilomäki/Mattila" - "Najman/Kodytek" olisi hyvä sentterikolmikko. Siihen päälle kokeneempi nelossentteri ja Bau.
 
Ruotsalainen-Ilomäki-Kodytek-Najman.
Olkeepa hyvet.
 
Ilomäen ottaisin tietenkin riemulla vastaan. Kotimaisista varmoja ~ 40 pisteen senttereitä ei kasva joka oksalla. Pistepotentiaalia on vaikka yli 50 pisteen kauteenkin.

Palve (jos jollain ihmeellä saadaan pidettyä)
Mäntykivi
Ilomäki
Virtanen

Siihen vielä viidenneksi (3-4 ketjun sentteri) yksi hyvin puolustava hampaaton kanadalainen karvaperse, niin todella hyvältä näyttää. Kuudes tarvitaan myös rotaatioon, mutta siihen rooliin piisaa vaikka Bau.
Voi perkele nyt on Artut mennyt sekasin eiks pitänyt olla se ruattalainen…
 
Voi perkele nyt on Artut mennyt sekasin eiks pitänyt olla se ruattalainen…
;)

Ruotsalainen
Palve
Mäntykivi (kiusallani pidän Mäntyä senana, vaikka muut eivät näytä laskevan enää siihen kategoriaan)
Ryan Schmelzer
Ilomäki
Virtanen
Bau
 
Tillu teki viime viikolla, ulkomaan siirtorajan umpeuduttua, valtiovierailun länsinaapuriin. En halua vaivata ketään työasioissa työajan ulkopuolella, joten enpä ole edes ajatellut kysellä matkan syitä. Voihan se olla, että siellä on käyty noutamassa jonkun nimi sopimuspaperiin. Toisaalta kyseessä on voinut olla myös ostosreissu ja tuliaisina onkin surströmmingiä, Ettania ja Haaparannan voita.
 
Takaisin
Ylös