Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Yksi Liigan laki on se että joka toisella joukkueella on Liigan paras nelosketju.Ensi kaudella on liigan rouhein 4-ketju joka pelaa vastustajan ykköset pimentoon ja tekeen hyvällä liikkeellään melkoisen määrän pisteitä siinä sivussa!!
Tuossa on kyllä pohdittavaa. Toisaalta toimivimmat ketjut ovat nuo Jasekin, sekä Borgin ketjut. Palola on vaikeaa nähdä Nättisen ketjussa, ja niin kauan kuin hänellä kulkee en siirtäisi sivuunkaan.Se onkin mielenkiintoista, mihin Klingberg sijoitetaan paluunsa jälkeen.
Onko se esim. Björkqvist ja Palola vuoron perään huilille, Ratinen kolmos-nelosketjuihin sekä Calle kakkoseen Törökin ja Jasekin kanssa?
Ei sovi ehkä täysin ketjuun, mutta onko yhteenkään joukkueeseen vielä huhuiltu mitään oikeasti todella kovaa tekijää ensikauden superkaudelle? Ei tule ketään mieleen?
Eräs nousuhumalainen persoona höpötteli Ilvekseen ex-Kärppä maalintekijää.
Ihan varmistukseksi; puhuitko itseksesi?Ei sovi ehkä täysin ketjuun, mutta onko yhteenkään joukkueeseen vielä huhuiltu mitään oikeasti todella kovaa tekijää ensikauden superkaudelle? Ei tule ketään mieleen?
Eräs nousuhumalainen persoona höpötteli Ilvekseen ex-Kärppä maalintekijää.
Huuteliko kyseinen persoona moista kovaan ääneen vartijoiden taluttaessa häntä ulos Prisman ovista?Ei sovi ehkä täysin ketjuun, mutta onko yhteenkään joukkueeseen vielä huhuiltu mitään oikeasti todella kovaa tekijää ensikauden superkaudelle? Ei tule ketään mieleen?
Eräs nousuhumalainen persoona höpötteli Ilvekseen ex-Kärppä maalintekijää.
Kaski naapuriin.Ei sovi ehkä täysin ketjuun, mutta onko yhteenkään joukkueeseen vielä huhuiltu mitään oikeasti todella kovaa tekijää ensikauden superkaudelle? Ei tule ketään mieleen?
Eräs nousuhumalainen persoona höpötteli Ilvekseen ex-Kärppä maalintekijää.
No et nyt voinut sitä ex-kärpän nimeä sitten tähän heittää?Ei sovi ehkä täysin ketjuun, mutta onko yhteenkään joukkueeseen vielä huhuiltu mitään oikeasti todella kovaa tekijää ensikauden superkaudelle? Ei tule ketään mieleen?
Eräs nousuhumalainen persoona höpötteli Ilvekseen ex-Kärppä maalintekijää.
Junttila Ipaan.Ei sovi ehkä täysin ketjuun, mutta onko yhteenkään joukkueeseen vielä huhuiltu mitään oikeasti todella kovaa tekijää ensikauden superkaudelle? Ei tule ketään mieleen?
Eräs nousuhumalainen persoona höpötteli Ilvekseen ex-Kärppä maalintekijää.
Tuleekin Charles Bertrand![]()
Vaihto huonompaan?Tämähän voisi ollakkin. Jos tuossa jutussa jotain perää sattuisi olemaankin.
Sportilla kuitenkin kaikki myynnissä.
Svejkovsky out ja Bertrand in.
Niin että Ilves lähtee ostamaan jonkun Bertrandin sopimuksen ulos, että saa hänet ensi kaudelle.Tämähän voisi ollakkin. Jos tuossa jutussa jotain perää sattuisi olemaankin.
Sportilla kuitenkin kaikki myynnissä.
Svejkovsky out ja Bertrand in.
Niin että Ilves lähtee ostamaan jonkun Bertrandin sopimuksen ulos, että saa hänet ensi kaudelle.
Juu ei todellakaan ole perää tällaisissa skenaarioissa.
Vaihto huonompaan?
Missä tossa Eetun viestissä puhutaan tästä kaudesta? Hän heitti huhun ilmoille ENSI kaudesta. Bertrandilla on Vaasaan soppari ensi kaudesta, joten irtihän se pitäisi ostaa. Eikä todellakaan ole sen tasoinen jamppa, että kannattaisi isompia rahoja pistää kiinni.Ensi kaudeksi??
Loppukaudeksi...
Mutta joo. Tuskin tänne on tulossa.
Näemmä tehnyt 22 peliin 9+5.
Svejkovsky 22 peliin 3+4.