Robert ja Nollakulma
Luottopelaaja
- Viestejä
- 6 418
Voiko markkinoita enää edes sanoa kuiviksi koska eivät ne mitään muuta ole olleetkaan vuosikausiin. Kutsuisin tätä normaalitilanteeksi.
Jep ja käytännössä vain pahenee. Pelaajapula näkyy kaikissa sarjoissa ja tämän lisäksi Liigan ja hieman myös SHL:n ongelma ovat nämä KHL:n "tahrimat" pelaajat. Etenkin näitä sodan aikana siellä pelanneita P-Amerikkalaisia pelaajia alkaa olemaan aikamoinen määrä, mutta pelaajapulasta huolimatta näihin kosketa. Nyt niitä sitten menee Slovakiaan yms.
Hauska tää että odotellaan nhl leirien päättymistä yms. No pian on se 8-9 viikkoo menny mitä työlupa vaatii niin ehkä näin on tehty. Toki jos eurooppalainen pelaaja, niin eri asia mutta se olisi jo maalissa. Edelleen uskon että tämän vuoden puolella ei vahvistusta löydy, jos se ei jostain syliin putoa.
Siis onko tuo jokin puhdas heitto vai tuollainen arvio annettu jossain virallisemmassa kanavassa?