• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Ottelutulosveikkaus TPS-Ilves la 2.11.2019 klo 18.30

Henry78

Luottopelaaja
Viestejä
2 675
Tepsiltä puuttuu tältä kaudelta vielä kotivoitto huomisenkin jälkeen..

TPS-Ilves 3-5 (1-2)(1-2)(1-1)

Maccelli 2
Vainionpää
Jo Ikonen
Leino
 
Aurajoessa vesi virtaa ja Tepsi sen mukana:

TPS - Ilves 2-32
 
Turusta enemmän huonoja kuin hyviä muistoja. Kaikki merkit ja tähtien asennot puoltaa sitä, että Tepsin kotitappioputki katkeaa huomenna on olemassa, mutta ei vielä. 1-3.
 
Kyllä Tepsistä kairataan voitto. Se jopa tarvitaan, että päästään kunnolla kiinni keskikastin taistoon Top 6-paikasta.
 
1-2 ja kolme pistettä kainalossa Tampereelle ja tauolle!

Maalit huomenna:
Jo. Ikonen
Suomi

Dostal 28 torjuntaa

Yleisö:
Turkulaisia 200
Tamperelaisia 300
 
Yltiöoptimismi yleensä kostautuu mutta veikataan voittoa muiden mukana ja numeroin 1-4

Rautiainen
Peltola
JaIkonen
JoIkonen

Edit. Katsomossa voitetaan 100-0
 
Etiäinen tuli:

Kolppasta koetellaan, Tepsi iskee siihen. Eilen valmentajanvaihdos tuli liian lähellä peliä, kuherruskuukausi alkaa tänää. Taululla 3-2.

Saa todistaa vääräks. Toivotaan että Ipalla pientä lepoetua ois pelattuaan kotona eilen turkulaisten matkustelleen Jyväskylässä.
 
Ikävä kyllä Ilves on hyvä katkaisemaan putkia ja tepsin voitoton koti putki katkeaa, Kolppanen antautuu viisi kertaa.
5-1
 
Tippalinssiin tuosta Eemelin insertistä, on Ilveksellä upea kapteeni.
 
Voi jumalauta mikä puhallus.
 
On muuten kohtuu hirveä tämä nakkikattilan kamerakulma.
 
Takaisin
Ylös