• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Ottelutulosveikkaus SaiPa-Ilves la 25.1.2020 klo 15.30

Paikkoja satelee
 
Mese menettää kiekkoja. Villaan ny äkkiä!
 
Olen kuullut huhua sellaisesta, että ylivoimassa joku pelaaja menee seisomaan maalivahdin eteen, ja haittaa tämän mahdollisuutta nähdä, kun laukaus lähtee. Tämä kuulemma erityisesti lisää kaukolaukausten todennäköisyyttä mennä maaliin. Pitäisiköhän tällaista joskus kokeilla?
 
Macce pudonnut?
 
Suomi-Leino-Rautiainen kolmanteen erään.
 
Suomi-Leino-Rautiainen kolmanteen erään.

Uskomatonta ettei näin tehty jo ekaan erään. Tässä on taas luvattu se kiintiöpaikka ykköseen sopimusta tehdessä ja nyt ei voida miestä pudottaa hierarkiassa. Olisi toivonut Kiven poisjäännin myötä, että näistä päähänpinttymistä päästään.
 
Takaisin
Ylös