• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Ottelutulosveikkaus Kalpa - Ilves ti 23.10.2018 klo 18.30

Laitan 0-4 tulokselle 10 euroa (eli niin ei ainakaan pääty). No mutta se olkoon veikkaukseni myös tähän ketjuun. Halmolle kolmen tehopisteen ilta.
 
Kaukokari tuomarina ja näin, mutta Ilves ottaa 2-4 voiton.
Maalit tekee: Ikonen, Halmo, Antonen ja Valtonen
KalPalta Tommi Jokinen tekee ainakin yhden maalin.
Heleniuksen torjuntaprosentti on yli 90%.
 
Tuo puolustus ei kyllä vakuuta millään tapaa ja yleensä nämä ns. varmat voitot on aina sössitty, joten 4-2 turpaan.
 
Kalpa saanu toipilaitansa kentälle ja Ilveksellä puolustus hiukan heikoilla.
Sanotaas 2-3 ja Halmohan tekee pelin avausmaalin.
 
Marraskuuuuu, se alkaa olemaan ihan ovella ja se tarkoittaa tälle jengille sellaisia aikoja mitä näkyy kun kattoo pihalle :( Eli Kalpa vie tän 3-0
 
Jukolati, miten hieno pelaaminen Lepaukselta ja miksei Antoselta tuossa Parikan maalissa. Oikea aikaisella liikkeellä kaksi miestä kiinni Lepaukseen, Antonen pääsi jopa hieman estämään ulkona alueelta pelannutta Godlaa ja Parikan kuti oli puolestaan komea.
 
Takaisin
Ylös