• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Ottelutulosveikkaus Kalpa - Ilves La 31.10.2020

Hyvä erä. Molemmilla paikkoja. Vauhdikasta.
 
Dostal ollut jäätävän tyly tänään. Ei mitään uutta siis.

Maccelilla ja Haytonilla tuntuu heti yhteispeli toimivan.
 
Sellanen olo, että onneksi on vaan nolla nolla. Vaisu kakkospeli taas menossa. Toivottavasti toiseen saadaan koneet liikkeelle.
 
En arvostele Romania yhtään enempää, mutta erän perusteella Hayton on ihan toisen luokan pelimies!
 
Pientä hermoilua on kyllä meillä havaittavissa. Kiekko hiukan kimpoilee. On siellä hyviä ideoita silti näkynyt.
 
En arvostele Romania yhtään enempää, mutta erän perusteella Hayton on ihan toisen luokan pelimies!

Tottakai pitää olla kun tulee suoraan NHL ringistä.
 
Se täytyy myöntää, että hyvää kiekkoa pelaa Kalpa, vaikka en montaa nimeä rosterista tunnista. Eipä tarvi ekan erän jälkeen ihmetellä, miksi ovat noinkin hyvin kauden aloittaneet. Raikasta.
 
Hayton on ykköskierroksen varaus. Ei tainut kuitenkaan olla keväällä vapailla markkinoilla?
 
Kiekko ei vaihdu pelaajien välillä tarpeesti nopeasti eli aika valmistautuneena mv torjuu
 
Lisää suoraviivaisuutta, niin hyvä tästä tulee. Dosty hoitaa omassa päässä pahat paikat!
 
Hayton on kyllä kiekon kanssa erittäin taitava ja tulee tekemään paljon pisteitä tulevaisuudessa.
 
Hayton on kyllä kiekon kanssa erittäin taitava ja tulee tekemään paljon pisteitä tulevaisuudessa.
Joo, samaa mieltä, mutta onko kenttä oikea. Olisiko tuossa kentässä Koppanen kuitenkin toimivampi kahden siunnan pelaajana. Nyt kentässä on kaikki neppailijat. Omassa päässä voi vielä soida tai homma menee neppailuksi.
 
Hayton ei muuten voittanut yhtään aloitusta erässä. Onko huono aloittaja vai vaan pitkän tauon tuomaa ruostetta?
 
Hayton ei muuten voittanut yhtään aloitusta erässä. Onko huono aloittaja vai vaan pitkän tauon tuomaa ruostetta?

Keskusteli moneen otteeseen tuomarin kanssa ennen aloitusta.
 
YV
 
Takaisin
Ylös