Oiva Jukkola

Mikäs Ilveksellä on isoin myynti mitä on vuosien saatossa tapahtunut?
Oma veikkaus (ja toive) on, että eiköhän tämä Opan myynti ole no.1. Ei tule omaan mieleen kovin isoja - toki 27v poissa kyliltä, niin tiedäkään yhtään mitään. Mistään :)

Toki viestintä olisi voinut toimia tänään "seurahistorian suurimmalla siirtokorvauksella..."...mutta toki voipi olla ihan tietoinen viestintävalinta ettei lähdetä värikynää käyttään.
 
En 100% varmaksi mene sanomaan mutta mielestäni noi transfermarktin tiedot aikalailla paikkansa pitää.
Jos ei parempaa tietoa tule, suoraan siis seuralta, niin kai tuota voi aika luotettavana pitää. Meni oman veikkauksen alarajalle, eli saatiin se minimi. Vähän enempi olisi ollut kiva, jos/kun ei mitään jatkoprossia ole sovittu tai tulossa.
 
Kyllähän siellä voi kaikkia mahdollisia bonuksia ja prosentteja olla, jotka maksetaan myöhemmin että loppuhinnaks voi tulla se 400k ja nyt alkuun maksettiin vaan se 250k.
 
Takaisin
Ylös