Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tuskin mitään kuvia mihinkään someen ainakaan on laitettu kun oli niin paskaOnko kellään kuvia SiniTanssien pikkulipputifo-kokeilusta eilisestä pelistä? Piippuhyllyltä en juurikaan nähnyt sitä.
Sehän epäonnistu ihan täysin mun mielestä. Ei juurikaan näkynyt heiluvan ennen peliä edes. Lopulta kaikki oli vaan roskana lattialla.Onko kellään kuvia SiniTanssien pikkulipputifo-kokeilusta eilisestä pelistä? Piippuhyllyltä en juurikaan nähnyt sitä.
Seuraavaan kotipeliin voivatkin jakaa valkoisia lippuja
Ei. Aloittivat silloin kun halli oli vielä pimeänä ja lopettivat kun joukkue tulo jäälle. Ei näkynyt ainakaan lähetykseen yhtään. En ymmärrä miksi aloittivat niin aikaisin.Tuliko tosta mitään?
Eivät uskalla tosin itse taistella koska joutuisivat siten myöntämään että Osasto oli taas oikeassa.
Ei ole sitäkään.Tässä on mennyt kirjoittajalla adjektiivit menestynein ja suosituin kyllä nyt sekaisin, koska väitän että Tappara on vain tuota ensin mainittua.
Mitä te siellä teitte? Miksi ette olleet hereillä lippujen kanssa ja SaiPan kotipelissä?Kouvolan torilla oli tänään mukavasti kouvoloideja seuraamassa matsia.
Loppuunmyyty hyvissä ajoin, vain SaiPan kannattajapäädyn seisomakatsomoon sai myöhemminkin lippuja.Mitä te siellä teitte? Miksi ette olleet hereillä lippujen kanssa ja SaiPan kotipelissä?
Normaali fanikatsomo kouvolalaisia kulmassa ja muualla katsomossa ei ketään.
En niele tätä nyt. Ei varmaan ennen vastustajan ratkeamista saanut lippuja? Varmasti oli kouvolalaisillakin aikaa tietää pelistä ja ostaa lippuja ihan yhtälailla vaikka nopeasti meinikin kaikki. Ja miksi ei voinut ostaa toisesta päästä lippuja ja mennä omaan faniporukkaan? Ei niitä lippuja tarkisteta.Loppuunmyyty hyvissä ajoin, vain SaiPan kannattajapäädyn seisomakatsomoon sai myöhemminkin lippuja.
Melkoisen kovana se buumi toista kautta Lappeenrannassa, niin selittyy kyllä ihan sillä. Lisäksi seisomakatsomo on vain hallin toisessa päädyssä ja siihen sai vielä eilenkin lippuja, mutta myytiin tänään loppuun. Istumapaikat myydään tuossa buumissa ”isoissa peleissä” myös runkosarjassa aika nopeasti loppuun.En niele tätä nyt. Ei varmaan ennen vastustajan ratkeamista saanut lippuja? Varmasti oli kouvolalaisillakin aikaa tietää pelistä ja ostaa lippuja ihan yhtälailla vaikka nopeasti meinikin kaikki.
Asiasta lähes toiseen liittymättä tähän. Muistan kun HJK:n eurovastustajan kannattajat ostivat HJK:n kausikortteja, Veikkausliigaan siis, jotta saivat etuosto-oikeuden europeleihin yhteen HJK:n kotiotteluun.
Uskon, mutta edelleen: Oliko Kouvola geoblockattu kun lipunmyynti alkoi?Melkoisen kovana se buumi toista kautta Lappeenrannassa, niin selittyy kyllä ihan sillä. Lisäksi seisomakatsomo on vain hallin toisessa päädyssä ja siihen sai vielä eilenkin lippuja, mutta myytiin tänään loppuun. Istumapaikat myydään tuossa buumissa ”isoissa peleissä” myös runkosarjassa aika nopeasti loppuun.
Henkilökohtaisesti oma taloudellinen tilanne intin päivärahojen kera ei mahdollista reissaamista jokaiseen vieras playoff-peliin.Mitä te siellä teitte? Miksi ette olleet hereillä lippujen kanssa ja SaiPan kotipelissä?
Normaali fanikatsomo kouvolalaisia kulmassa ja muualla katsomossa ei ketään.
Ymmärrän hyvin. Aikanaan saman tilanteen kokeneena. Paitsi Ipa tietenkään ei ollut välierissä...Henkilökohtaisesti oma taloudellinen tilanne intin päivärahojen kera ei mahdollista reissaamista jokaiseen vieras playoff-peliin.
Tuo peli myytiin myös loppuun lepralaisten toimesta aika nopeaan tahtiin.
Ei ollut geoblokkia, jäätiin vaan kulttuurikamppailussa kakkoseksi. Olihan perjantaina Kouvolassa enemmän lepralaisia mitä tänään kouvolaisia Leprassa.Mutta kolmannen kerran: Oliko Kouvola geoblockattu kun lipunmyynti alkoi? Jyräsikö vaan 73 000 lappeenrantalaista 78 kouvolalaista nopeudellaan niin ettei sivukatomoissa ollut vierailijoita?
Huonoja Kouvolalaiset on lähtemään edes omiin peleihin silloinkaan kun kulkee. Ilvestä vastaan oli ilmaispeli, se oli sentään täysi. Kouvolan seudulla työttömyys on ollut pitkään pahassa kasvussa isojen työllistäjien lyötyä lappuja luukulle tai ”sopeuttaessa toimintojaan” eli yleisesti rahan uskon olevan suuri tekijä yleisömääriin, vaikka joukkue pelaisi kaukalossa miten hyvin, se ei näytä mitään erityistä buumia olevan saanut aikaan. Nyt tosin on orastavaa sellaista, kun tiistain peliin ei ole kuin kotipäädyn seisomalippuja jäljellä, näin siis pe/la tarkasteltuna. 22€ aikuinen ja 17€ lapsi, eli todella edullisia hintoja. Lappeenrannassa tämän päivän peliin aikuinen 28€ ja lapsi 13€. Hinnat kotijoukkueen kannattajapäätyyn seisomapaikkoja.Uskon, mutta edelleen: Oliko Kouvola geoblockattu kun lipunmyynti alkoi?
Mukana olivat surkuttelemassa ilvesläisten määrää areenalla ensimmäisessä pelissä, mutta eipä heitäkään muualla näkynyt kuin varsinaisessa normaalissa vieraskatsomossa.