• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Mestiksen otteluseuranta

Jeesus Filppula sössii kiekon yv:llä ja JoKP kiittää.
 
Siis onko Liigaan nyt nousemassa Jokerien sijaan Keuruun Pallo :D

On kyllä jääkiekkokartan kummajainen muutenkin tämä KeuPa. Eihän Keuruulla pitäisi olla mitään edellytyksiä pelata edes toiseksi korkeimmalla sarjatasolla, vai olenko taas missannut jotain. Ovatko oikeasti kovia tänä vuonna?

Pitää varmaan mennä katsomaan tuonne Keuruulle Jokereita ja Filppulaa joskus.
 
Ihan kuin Jokerit laulausi "tämä paita täytyy ansaita, kaikki antaa tänään parhaansa."

Toisessa erässä aloitus ja jäljellä 15:49.

Paremmin kuuluu pelikatkolla 15:05.
 
Viimeksi muokattu:
Silti sitä hehkutetaan aina kun mahdollista. Mutta toisaalta, samat ihmiset tykkää hekuttaa myös läpsyttimiä joten heille riittää vain jonkinlainen meteli = hyvä tunnelma.
Toki normaalisti ei siellä ole edes meteliä kuin korkeintaan maalin tultua ja reilussa johdossa. Muuten on kuin korona-sulun Hakametsässä.
 
Sen verran kädenlämpöisiä Liiga-matseja että Jokerit - Ketterä ottelu paras valinta.
 
Laadukasta kiekkoa Helsingissä. Eteläpääty piti myös enemmän mökää kuin HIFKn kannattajat normaalisti.
 
Juhiksella jäähyjentäyteinen ilta, toinen kappale tähän iltaan
 
Takaisin
Ylös