• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Masinille mahdollinen korvaaja kaudelle 23-24

Status
Viestiketju on suljettu.
Minä arvelin sen erään käyttäjän vinkeistä Niklas Frimania. Ja kelpaisi kyllä oikein hyvin.
Hetkonen.

Muutkin vihjeet osuvat, mutta kyllä tämä on jo massiivinen vinkki. Huhuketjua pystyyn?
 

Liitteet

  • 4603744B-A696-447A-986A-5E6369BD0406.jpeg
    4603744B-A696-447A-986A-5E6369BD0406.jpeg
    279,6 KB · kertaa luettu: 462
Frimanilla myös kirjaimia ollut rinnassa että sikälikin Tillumainen hankinta
 
Maailmanmestari, olympiavoittaja Niklas Friman (lausutaan Mauri Myllymäen äänellä) olisi lähtökohtaisesti Liigan parhaita puolustajia. Ei sillä, etteikö Masinkin olisi ollut, mutta juuri tämä on taso millä pitää huippuluokan poislähtijöihin reagoida.

Eikä mikään Gunnar, mutta se on toisen ketjun juttuja.
 
Parikka - Lancaster
Friman - Pelli
Jurmo - Latvala
Salmela

Olisihan tuossa erittäin hyvä pakisto läjässä. Olisi kiekollisuutta, puolustuspään osaamista, kätisyyksiä... Kahteen kärkipariin puolustajien pistepörssin tuorein voittaja sekä kolme EHT-tason pakkia.

Ei huono, sanoisin.
 
Frimanilla olisi ainakin kokemusta voittamisesta, kun kaulaan on pujotettu SM-kultaa, olympia-kultaa ja MM-kultaa. Kokenut, isoihin peleihin tottunut ja tietysti Pendolle tuttu mies - eipä tämä yhtälö kuulostaisi kauhean pahalta.

Vaikka on olemassa vain yksi Masinaattori, jota kukaan ei voi korvata, niin eihän Friman hassumpi mies olisi pakistoon ihan omana itsenään. Kova hankinta, jos toteutuu.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös