Maaotteluseuranta

Taas sama Suomi mitä aiemmin ennakkoon heikompia maita vastaan, pakit ei saa hyökkääjille vauhtiin syöttöjä vaan joutuvat melkein pysähtymään
 
Huomaisikohan mitään eroa jos meidän nhl-Väisänen painaisi tuolla slovakiaa vastaan.
Väisänen-Lammikko-Pyyhtiä kun pistäisi tivolin pystyyn niin olisi ihmettelemistä kansalla:)
 
Toi Lammikko on aivan järkyttävän huono. Ihan siis vain tuhoaa hyökkäyksiä tuolla. Ei Teräväiselläkään ole kuin 1 piste 5vs5 pelissä sen Slovenia murskauksen ulkopuolella. Todella vaikea on Ikosella ja Tolvasella tänään onnistua.
 
Larminkia.
 
Ei näistä jenkeistä ota selkoa. Surkea esitys Sveitsiä vastaan, parissa pelissä usean maalin johdon menetykset ja nyt matkalla vakuuttavaan voittoon Tshekistä. Vejmelkalla hetken päästä 50 torjuntaa tilillä.

Ajattelin että lohkon nelossijaa pukkaa, mutta tällä hetkellä kiinni lohkon kakkospaikassa.

Hyökkäyspään taitoa porukassa kyllä on.
 
Kiinnitti tosiaan tuo Merelä huomion aiemmin pelissä monilla aivan onnettomilla ratkaisuillaan, esim. 2-1 -ylivoimahyökkäyksen pelaaminen oli ihan ala-astetasoa. Vähän enemmän odottaisi Sveitsissä melkein 1.0 PPG:lla pelaavalta kaverilta.
 
Onkos se nyt Suomi-Kanada puolivälierässä jos Kanada ei ota pistettäkään tänään? Ymmärsin jostain että Ruotsi ja Tanska ei voi pelata vastakkain kun molemmilla pitää olla kotipeli puolivälierässä
 
Onkos se nyt Suomi-Kanada puolivälierässä jos Kanada ei ota pistettäkään tänään? Ymmärsin jostain että Ruotsi ja Tanska ei voi pelata vastakkain kun molemmilla pitää olla kotipeli puolivälierässä
Vaatii myös Tanskan voiton. Tanskan hävitessä vastaan tulee Tšekki tai USA riippuen Kanadan mahdollisista pisteistä.
 
Takaisin
Ylös