Maajoukkue

Iltalehdessä kerrottiin miten ryssä on huolissaan velvoitteista ja laillisuudesta, poliittinen päätäntäkin pahoitti Vladimirin mielen. Antaa Putinin itse kertoa:
"– Valitettavasti kaikki maat eivät ole valmiita noudattamaan velvoitteitaan. Venäläisen urheilun rajoitukset ovat enemmän poliittisia kuin laillisia, Putin sanoi ja viittasi oletettavasti ainakin boikottia viritteleviin maihin."
 
Kunnon juntti-junttausta liekkihihoille.

Henkilö joka ilmoittaa suosikkibändikseen Sabaton, Turmion Kätilöt, Rammstein jne. on joltain aivolohkoltaan jäänyt kapasiteetiltaan vajaaksi. Ja pahasti.

Itseäni vituttaa kaikki ininä, että joku genre on paskaa. Ainoota paskaa ovat ihmiset jotka jumittuu johonkin ja kaikki muu on paskaa :D
 
Viimeksi muokattu:
Mistähän johtuu, et Ruotsin eht joukkueeseen lähes mahdoton päästä liigasta vaikka ois kuinka hyvä kausi menossa. Äkkiseltään ei tullut muita mieleen ku Malte Strömwall melkein 10 vuotta sitten
 
Ankeuttajalta näköjään hyvää pelisilmää Nocco Hockey Gamesilla, vai mikä helvetti tää Karjala-turnaus nykyään on.

Jokainen veska pelaa kerran ja näin ollen huominen peli jää Rimpiselle. Pääsee kaveri haukkuun taas läskejä ruotsalaisia! :)
 
Takaisin
Ylös