• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Loukkaantumistilanne ja poissaolot kaudella 2022-23

Status
Viestiketju on suljettu.
Tämä on nyt täysin OT, mutta se miten se kuri ilmeni oli väärä silloin. Haluaisin kertoo totuuden Myrrän vuoksi kuitenkin joskus. Nyt vielä siihen ei ole aika. Eikä palata tähän aiheeseen nyt.
Niin, lyhyellä matikalla miettienkin,
Jos koutsit vaihtuu mutta samat ongelmat toistuu, niin todennäköistä ettei tillun ajatus ole tuo tiukka kuri ja rajoitukset?
Onhan tuo puuhastelua pahimmillaan jos jälleen ammutaan omaan jalkaan.
Toivottavasti ei huhuilut pidä paikkaansa, mutta tuo ifkn tämän päiväinen rosteri pistää pelkäämään pahinta.
 
Onhan se nyt jumalauta taas jos joku korona jyllää. Ei tää voi olla vaan mitenkään mahdollista. Onko edes mitään koronaa enää, kun ei ole mitään kuulunut?

Joo kattellaan huomenna uudestaan.
 
Hyvä, että nytten. Eikä finaaleissa. Jos vaikka finaalien aikaan osuis kerrankin johonkin toiseen porukkaan.
Vaikka Pelicansiin jos Pelicans selättää meidät. Sekin onnistuu vain jos korona selättää meidät. Naapuriinhan nää kevään tärkeimpään aikaan ei osu ikinä.


No joo jos finuihin selvitään ni niiden alkuun on onneksi vielä 13 päivää aikaa
 
Paskatautia liikellä,nii myös pelicansil ja ennemmin tai myöhemmin käy loput joukkueet läpi.
 
Malek on kelpo kassari. Jos jokin on ongelma niin se että häntä on peluutettu liian vähän.
Meidän täytyy kyetä voittamaan tipuset kotona, vaikka oltaisiin yhtä vajaalla kuin hifki eilen. Vastustajalla on yksi tuloksen tekoon kykenevä ketju. Sekin lähinnä yv:llä.
Odotan selvää voittoa.
 
Onhan se nyt jumalauta taas jos joku korona jyllää. Ei tää voi olla vaan mitenkään mahdollista. Onko edes mitään koronaa enää, kun ei ole mitään kuulunut?

Joo kattellaan huomenna uudestaan.
Onhan tuota koronaa nyt liikkeellä. Itse sain sen viikko sitten ekaa kertaa elämässäni. Tai koko perhe saatiin. Nyt alkaa olee ihan ok olo. Viikon se kesti, kuten normi flunssakin kestää. Eikä eroa mitenkään oireiltaan flunssasta. Justiin ehdin iloita, että selätin tämän koronan, että pääsee tänään peliin. Mutta tää nyt vähän alentaa mielialaa, jos joukkueessakin jyllää tämä. :(
 
Onhan tämä käsittämätöntä, että salama iskee toisena vuonna peräkkäin samaan paikkaan ja aikaan! Suututtaa ja v*****aa, siihen on oikeus.

Jääkiekossa olen taikauskoinen, vaikka muuten en ole. Tuntuu välillä siltä, että kyllä nää taudit ynnä muut loukit ja paskat säkät katsoo sitä logoa siinä paidassa. Onko naapurin pelaajat jotain jumalia, kun eivät sairasta/loukkaannu? Tuskin perheelliset missään reservaateissa elävät tätä 1,5 kuukautta erossa perheistään näkemättä lapsia, koska ratkaisupelit.

Anyway..Ilveksen parasta ajattelen ja toivon, kunpa tämä 38 vuoden tuska jo loppuisi.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös