Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tillun ku ei oo löytäny valmiiksi nopeita, Jalon kun ei avaa kuvetta hankkia nhl miehiä, Hölön kun talvella heitetään tikkaa, pilkitään ja juodaan virvokkeita.Ois ollut hienoa jos meidän jätkät ois jaksanu luistellaan yhtä hyvin kuin saipan ja kalpan kenen syy?
Onko näin? Luulen, että viimeistään 4:ssä finaalissa alkaa suakin nyppiin kun 11000 soittaa säkkijärven polkkaa tauottaJos joskus pääsisi seuraamaan Ilveksen finaaleja paikan päälle mulle olis ihan sama vaikka yleisölle jaettais harmonikkoja.
Ja pelistä sen verran että aina kun KalPaa vastaan jaksaa pelata fyysistä rumaa peliä on etu. Mitä enemmän hinkataan vauhtikiekkoa sitä enemmän tappio haisee. Lekkas myös aina pihalla jos kiekkoa tulee viivalta, suorat vedot ottaa kerta kerrasta. Ei ole niin vaikeaa tämä.
Tuomarin käsi nousi siinä vaiheessa, kun Mattila otti takaapäin niskalenkin ja heitti Petmannin katolleen.Mistäköhän Mattila 2+2 tässä sai? Ihan yhtäpuolista vääntöä molemmilta joukkueilta tämä paini.
Vielä puuttuu: Pum kah, pum pum kah!Portion Boysin tahtiin läpsyttäminen, voi juku mikä perjantai.
Eli: ”Runk-kaa Pum-Pun-Kaa!”Vielä puuttuu: Pum kah, pum pum kah!