• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Liigan kausiseuranta 2022-2023

Tuulola jäi etsimään Ruotsiin veljensä kadonnutta maalintekotaitoa ja tuo sen mukanaan tänne?
 
Yritä sinäkin päästä yli tuosta alemmuuskompleksistasi.
Ei tässä mitään alemmuuskompleksia ole.

Pessimisti ei pety, pitää nyt kuitenkin muistaa että kannustamme Ilvestä.

Yllätyn positiivisesti jos lähdetään sijalta 1 tai 2 kevääseen.
 
Ei tässä mitään alemmuuskompleksia ole.

Pessimisti ei pety, pitää nyt kuitenkin muistaa että kannustamme Ilvestä.

Yllätyn positiivisesti jos lähdetään sijalta 1 tai 2 kevääseen.
10.3 ratkaistaan runkosarjan voitto. Ei mulla muuta nyt…. Peli ihan hyvää vaikka paska viimeistely tänään…
 
Lukkoon on tosiaan kolme pistettä ja Lukolla kaksi peliä enemmän pelattuna. Mutta ymmärtäähän nämä näkemykset kun katsoo joukkueiden peliesityksiä. Lukko on ollut timanttisessa vireessä keräten edellisestä viidestä pelistä neljä pistettä, tällä viikolla se näytti hauista voittamalla kautensa jo luovuttaneen sijalla 14. majailevan Sportin rankkareilla ja häviämällä sijalla kymmenen olevalle Kerholle 4-1. Ilves taas on viime aikoina ollut ihan paska. Tänäänkin hävisi viikko sitten Euroopan mestaruuden voittaneelle, Liigan hallitsevalle mestarille 2-0, pelissä jossa Ilveksellä oli selkeästi maalipaikat voittaa tuo ottelu, sitä ennen se voitti vain kuusi peliä putkeen varsinaisella peliajalla.
 
Joko luovutit tän kauden osalta? Samat nimimerkit aloittavat negatiivisen vikinän tappiopelin jälkeen.
Tällaisia nämä pessimistit ja alemmuuskompleksista kärsivät kirjoittajat on.
 
Kyllä Ilves on selkeä mestari. Muu ei ole edes vaihtoehto.
 
Ilves lopettaa kauden tasantarkkaan 10.3 sillä paikalla mihin on oikeutettu pisteiden puolesta. Käsittämättömän tyhmää heittää lusikka nurkkaan loistavan jääkiekkopelin jälkeen, mikä valitettavasti hävittiin. Suut suppuun, halliin ja käsiä yhteen. Ilves voittaa vielä runkosarjan.
 
Nyt ollaan vielä ottelun jälkeisissä tunnekuohuissa, mutta ihmettelen, että osa porukasta on jo nyt heittämässä pyyhettä kehään.

Sama porukka on varmaankin juuri niitä jotka elämässä yleensäkin jäävät aina kakkoseksi ja se on aina muiden vika.

Ei ehkä olla se kirkkain mestariehdokas tällä hetkellä, mutta ei niitä pokaaleja jonkun hetken mestaruusehdokkuuksien perusteella jaeta. Aina pitää uskoa ja taistella viimeiseen saakka. Poffeissa on niin monta muuttujaa ja vaikka ei olisikaan niin silti Ilveksellä on hyvät mahdollisuudet mennä päätyyn saakka.

Ei johto, valmennus tai pelaajatkaan luovuta.
 
Takaisin
Ylös