Liigaguru 2026-27 | Säännöt ja jutustelut

Päiväguru on tavallaan Liigagurun sivulaji, jossa kisataan parhaista yksittäisistä kierrostuloksista. Lisäksi Päiväguru toimii Liigagurussa ratkaisijana silloin, kun kisaajat ovat keränneet yhtä monta pistettä.

30 pistettä on Päivägurussa hyvä tulos. Kautta-aikain parhaat tulokset ovat jopa yli 40 pistettä.
Päivägurun "maailmanennätys" pitäisi hyvinkin olla rikottavissa tässä kisassa, onhan kierroksella parhaimmillaan kohteita jopa kahdeksan kappaletta. (Kierros #7: 8 kohdetta. Ei kannata missata. ;))

Meneillään olevassa kisassa on ollut jo yksi kahdeksan kohteen kierros, kierros #4. Kierros osoittautui kuitenkin haasteelliseksi ja maailmanennätys jäi rikkomatta - kierroksen paras oli @King Marek 30 pisteellä.

43 pistettä, @jääkarhu , SM-liigaguru 2019-20
42 pistettä, @Tero , MM-lätkäguru 2019
42 pistettä, @Ipaa ja @sepeli , EM-futisguru 2021
42 pistettä, @Tuomas , Liigaguru 2021-22
41 pistettä, @bxl-man ja @Repomies , Liigaguru 2024-25
40 pistettä, @Tero , MM-lätkäguru 2026
39 pistettä, @Tuomas , SM-liigaguru 2017-18
39 pistettä, @Jalkapallo , MM-lätkäguru 2019
39 pistettä, @Kanuuna66, Liigaguru 2025-26
 
Päivägurukierros #6

SijaKilpailijaPBP2P3P4P5Rivit
1sepeli31212016105
2Arska31202017116
3King Marek30242222186
4jurgen30221917136
5Välikaasu26252321166
6Tero26232218146
7UglyHouse2623201696
800026211915156
9harkasammakko2619181586
10Vovlo2524231395
11gentle25232017126
12Alfred Lammas24242017156
13BanaaniKeisari24222220156
14Don Corleone24219003
15Ipaa24191312116
16E-parven Erkki23212020156
17Luikaus23211912116
18EEIE23191713116
19bxl-man23141312116
20Torski22222218136
21Matami_mimmi20191714126
22Jarno Saarinen171613003
23IhanJuniori14120002
24Postipate1100001
 
Takaisin
Ylös