• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Lappeenrannan SaiPa

Peksi on varmaan valkannut ne pelaajat jotka haluaa pitää ja voi olla ihan tarkoituskin että pistää pihalle niitä keille ei näe käyttöä tulevien kausien SaiPassa. Kyllähän Virta kesällä sanoi että tietää ihan hyvin millaiseen seuraan ja ympäristöön tulee ja muutosta hänet on palkattu Lappeenrantaan tuomaan. Mutta ongelmat on tietysti vähän isompia kuin Raumalla. Raumalla kun ongelma oli se, että rahaa oli kyllä, mutta sitä ei osattu käyttää kun taas Lappeenrannassa ongelma on ettei sitä tahdo olla oikein mihinkään. Jos Virta on aloittanut samanlaisen uudistustyön mitä Raumalla että lähdetään ihan seuran perustehtävistä ja otetaan ne arkipäivän käytännöt uudestaan tarkisteluun, voi olla että hedelmää korjataan ensi kaudella.

Virta on valmentanut yli 800 ottelua liigassa että kenellekään pelaajalle ei pitäisi tulla yllätyksenä että Peksi ei ole mikään pelaajien kaveri eikä ole sellaisia hakemassa, mutta eipä hänen joukkueisiinsa ole ollut vaikeuksia löytää pelaajia. Siinä mielessä en usko että tuo pelaajien haukkuminen nyt mitään sen suurempaa kohua tai joukkopakoa Lappeenrannasta aiheuttaa.


Cam Barkeriako tarkoitat?

Joo juurikin häntä. Oli todella keskenkuntoinen, eikä sitten ehjänä pystynytkään.

Eiköhän näillä McIntyreillä ole kuitenkin ollut Pexin hyväksyntä. Taloudellisten seikkojen takia on pakko pistää porukkaa pihalle, eikä tuo kyllä ole vastannut huutoonkaan yhtään. Olisi hyvä alempien ketjujen sentteri, mutta siihen rooliin ei ole hankittu, joten parempi säästää rahat. Nyt siellä sitten myydään kaikki joista jotain saa, ja Pexille kelpaavat palaset on kiinnitetty jo jatkosopimuksiin.
 
Liigan sisällä ei ole tapahtunut yhtään mitään vähään aikaan. Taitaa huhu sisäisestä sopimuksesta pitää paikkansa.

Juurihan se Lambert siirtyi ja ei tällä hetkellä vain muuten taida kysyntä ja tarjonta kohdata. Ei missään sisäisissä sopimuksissa ole mitään järkeä.

Mitä Saipaan tulee, niin iso isku oli, että kärkisenttereiksi kaavaillut Koskiranta (paha loukki) ja Mcintyre eivät olleet lähelläkään toivottua. Koskirannalla kaiken lisäksi sopimus myös ensi kaudesta, joten aika kallis nakki tuli tuostakin kolmen vuoden sopimuksesta.
 
Juurihan se Lambert siirtyi ja ei tällä hetkellä vain muuten taida kysyntä ja tarjonta kohdata. Ei missään sisäisissä sopimuksissa ole mitään järkeä.

Mitä Saipaan tulee, niin iso isku oli, että kärkisenttereiksi kaavaillut Koskiranta (paha loukki) ja Mcintyre eivät olleet lähelläkään toivottua. Koskirannalla kaiken lisäksi sopimus myös ensi kaudesta, joten aika kallis nakki tuli tuostakin kolmen vuoden sopimuksesta.

Oikeassa olette, ei tainnut huhu pitää sittenkään paikkansa.

Saipalta epäonnistui myös meillekin huhuttu Lakatos, jonka piti olla kärkilaituri. Harvemmin noin vihkoon menee.
 
Royn lisäksi seuraavana lähtee Pyrochta, kovaa tyhjenee SaiPan pajatso. Seuraavaksi sitten Petman?
 
Viimeksi muokattu:
SaiPan perusteettomat valmentajalomautukset eivät säästäneet seuraa palkkakuluilta, toivatpa vain lisäksi oikeudenkäyntikuluja.

 
Harvinaisen paska aprillipila, kun kai tuollainen parhaiden pelaajien vaihto päikseen voisi olla oikeastikin ihan hyvin mahdollinen. Olisivat nyt pistäneet jonkun Joly - Okuliar -kaupan siihen.
 

Joly Saipaan ja Petman HPKhon. Or not.
"-Saamme Villen saavuttua lisää leveyttä kokoonpanoomme. Ville osaa luistella ja kamppailla, sitä me tarvitsemme. Hän tuo rosteriin vaihtoehtoja ja tarvittaessa sitten voimme tarjota lisää peliaikaa Mestiksen puolelta. Uskon siihen, että Ville vakiinnuttaa paikan Liiga-tasolta pian. "
:D
 
Saipa Huipulle (julkasutilaisuus):

TJ haastattelussa ja kasarilta lainataan slogan Saipa Huipulle, projekti jolla Saipa nousi liigaan.

Gustav Olhaver 24v 200cm/ 107kg Kristianstadista (Allsvenskan 52. 14+13=27). Ihan hyviä onetimereitä ruattin videossa (hyäkkääjä), isokokonen kaveri. 1+1 soppari

Aaron Irving 26v 185cm/ 93 kg Litvinon Tsekeissä (52. 10+15=25) viimekausi, aikasemmin Örebrossa. Pualustaja 1v soppari. SHL:ssä jos pärjäs, niin kait täälläki. Cody Kunykin kavereita

Ja se Mese
 
Jaedon Descheneau:n huhutaan siirtyvän Tepsistä Saipaan.

Tepsissä oli ihan turhake eikä mahtunut enään pudotuspeleissä edes kokoonpanoon, mutta SaiPan tasoselle joukkueelle varmaankin ihan pätevä vahvistus.
 
Takaisin
Ylös