Tjäre-Borg
Luottopelaaja
- Viestejä
- 2 429
Millä joukkueella ei ole mitään puutteita?
Entiiä, mutta Tappara ainakin kääntää kaikki kivet. Ihan älytön rosteri tälläkin kaudella. Ei jätetä sattuman varaan.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Millä joukkueella ei ole mitään puutteita?
Ai niin, realismi ei ole sallittuaJoo silloin kannattaa ehdottomasti jättää itsekin vajaaksi. Suorastaan nerokas idea!
Hyvin näyttää kulkevan rosterilla jossa ei ole mitään puutteitaEntiiä, mutta Tappara ainakin kääntää kaikki kivet. Ihan älytön rosteri tälläkin kaudella. Ei jätetä sattuman varaan.
Hyvin näyttää kulkevan rosterilla jossa ei ole mitään puutteita
Juuri näin, ei tarvi pelata täysiä. Hyvin ymmärrät ammattilaisurheilua.En sanonut, että ei ole puutteita. Ja kyllä hyvältä näyttää Tapparalla. Kevättä kohti pikkuhiljaa. Ei tarvitse heidän vielä edes pelata täysiä. Ja hieman loukkeja on myös.
Juuri näin, ei tarvi pelata täysiä. Hyvin ymmärrät ammattilaisurheilua.
Tuo mustan väittäminen valkoiseksi alkaa olla jo taidetta kohdallasi.
Rosterissa on selviä puutteita jotka ovat näkyneet kauden alusta asti kaikille. Ne korjaamalla Ilveksellä olisi oikeasti mahdollisuudet vaikka mihin. Vaatii melkoista mentaaliakrobatiaa kääntää tämä tilanne niin, että Jasekin ja yhden maalintekijän puuttuminen onkin oikeastaan hyvä juttu.
Tämä lausehan on aivan vinksallaan, kun nimenomaan ei pidä, tai tarvitse, jos UTJ ja johto tekee työnsä ja vahvistaa joukkuetta. Fanien surkuttelulla ei taas ole mihinkään merkitystä.Urheilussa pitää mennä aina sillä mitä on eikä jäädä itkemään että voi voi kun ei voida mitään voittaa kun puuttuu se ja tää ja tuo.
En ihmettelisi yhtään sitä, että Ilvekseen liittyvät ikiaikaiset paineet menestyä vaikuttaa myös pelaajiin kun on mökki täynnä porukkaa. Lisäksi ne omaan peliin ja sen parantamiseen liittyvät paineet oli monella jo varmasti korkealla. Nyt Törökin tilanne voi vähän ehkä helpottaa ainakin. Borg ja kapteeni tarvitsisivat jotakin muutosta, samoin Kos. Mutta vaikka olisi kuinka hyvä Ilves niin aina löytyy aiheita joista löytää negaa.Kivi sanoi televisiossa, että Ilves jännitti alussa aivan selvästi. Sanoi, että koko peli meni pipariksi tästä syystä ensimmäisessä erässä. Olen samaa mieltä hänen havainnostaan.
Hölöllä on nyt reilut 150 päivää aikaa poistaa joukkueesta tuo ikiaikainen taipumus jännittää milloin mitäkin ja päätyä sen vuoksi esim 0-2 tilanteeseen. Jos tätä ongelmaa ei näe muut kuin Kivi studiossa ja jos tälle ei tehdä mitään, niin keväästä on tulossa taaskin lyhyt.