Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ihan hirveitä steppejä ei ole vielä ottanut ylöspäin. Jännä nähdä miten Ronia lähdetään peluuttamaan Liigaan sisään. Niskasellakin oli sen verran haastavat treenipelit, että ehkä ne minuutit voisi antaa Ronille nyt tähän alkuun. Joka tapauksessa Ipan pakiston runko on niin kova, että ei tuonne ole helppo murtautua.Peruspelissä pelasi varmasti ja vähän ehkä varovaisestikin. Mitään riskejä hän ei ottanut ja nousut hyökkäyksiin jäivät vähiin.
Luulisin, että U20 on hänelle vielä tässä vaiheessa paras paikka ja siihen päälle sitten liigapelejä loukkaantumisia tuuratessa. Hän kuitenkin pelaa melko varmasti myös nuorten maajoukkuepelejä ison kasan.
Haatanen on edelleen itselleni kysymysmerkki. Selkeästi työteliäs jätkä, joka muistaa varmistaa puolustussuuntaankin ja tästähän Hölö tykkää. Mutta löytyykö tehoja?
Pitkästä aikaa hieno katsella Ilvestä.
Fyysinen/vittumainen vastustajille koko kentän alueella. Meidän maalille ei oo mitään asiaa. Molarit pelaa molemmat todella varmasti.
Yv:tä pitää vielä reenata, av on hyvää
*Naps naps naps*Pitkästä aikaa hieno katsella Ilvestä.
Fyysinen/vittumainen vastustajille koko kentän alueella. Meidän maalille ei oo mitään asiaa. Molarit pelaa molemmat todella varmasti.
Yv:tä pitää vielä reenata, av on hyvää.
Lets F****n go.