Jesse Kilo

Kilo on syöttänyt kauden jokaisen pelitilannemaalin. Vaikka joukkueen pelaamisessa ei yleisellä tasolla kauheasti positiivista ole, niin toivottavasti tässä olisi yksi pelaaja, joka pystyy ottamaan isompaa roolia, koska tarvetta sille on.
Tästä voi tosiaan tulla vielä se paljon puhuttu korvaaja, ainakin suunta on erinomainen. Ja nyt puhun pelaajasta, jonka tarkoitus on korvata Söderbäck.
 
IMG_3961.jpeg
 
Hienosti haki voittomaalissa kyllä jalan vapaaksi ja todella maalivahdin kannalta inhottavan takanurkkalaukauksen sai aikaan. Toki tuota videota voisi myös käyttää junnujen opetusmateriaalina siitä, miten neljän puolustajan pitää boksissa kyllä pystyä tuosta laukaus peittämään. Mutta hieno maali oli. Muutenkin ollut viime aikoina hyvä. Ehkä tästä vielä pelimies saadaan.
 
Kiva palkinto Jesselle tämä kutsu varasijoilta. Joukkueella on ollut vaikeeta, mutta on silti itse pystynyt olemaan niitä harvoja onnistujia. Lisää virtaa majuhommista mukaan sitten seuran arkeen.
 
Takaisin
Ylös