• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Jääkiekon MM 2023 | Otteluseuranta

Weegari tarjoo taas selkää ja tuomari ostaa satasella. Ennen Kanadan johtomaalia Kanadalla oli ainakin kaksi samanlaista taklausta eikä jäähyä. Harmittaa
Olisko pelannut tilanteen Weegari änärissä samalla tavalla jos sieltä on Reavesit ynnämuut tulossa taklaamaan. No ei todellakaan olisi. Kaksi kertaa sai pidellä päätään jäässä ja tuomarit ostaa. Jälkimmäinen taklaus tulee jopa suoraan kylkeen ja silti vetää pää edellä monttuun. Naurettavaa.
 
Kyllähän pohjois-amerikkalainen finaali varmasti ihan viihdyttävää katsottavaa tulee olemaan. Vauhdikkaita vääntöjä noiden välillä on aiemmissa kisoissa nähty. Tokikin tunnelma tulee olemaan finaalissa tasoa "hautajaiset".

Tykkään kyllä kiekosta mitä USA näissä kisoissa on esittänyt. Vauhtia on.

Mutta pitkä matkahan tässä vielä on. Peliä lähes 50 minuuttia (vähintään) jäljellä.

edit: Ja hetihän sieltä Saksa kavensi.
 
Hyi helvetti toi näyttää rumalta kun toi Areena on noin tyhjä. No ei tämä voi tulla yllätyksenä JKL:lle. On muuten tyylikäs tämä latvialaisten tampereen invaasio :D
 
Takaisin
Ylös