Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Hyvä juttu tästä pelien tunnelmasta.
Ja pieni lainaus jutusta vielä
"Mainio esimerkki toimivasta kannattajaosastosta on ollut kiekko-Ilveksen Osasto 41. Sen osuutta keväällä suurella vimmalla nousseeseen Ilves-buumiin ei sovi vähätellä."
![]()
MM-kiekko | Kommentti: Leijonat kaipaa firmalippulaisten sekaan omaa Pohjoiskaarrettaan
Suomessa menemme katsomoon olettaen, että tunnelman hoitaa joku muu, kirjoittaa Aamulehden toimittaja Mikko Pajala.www.aamulehti.fi
Kohdeyleisö taitaa olla todella erillainen verrattuna seurojen kannattajiin. Veikkaan että suurinosa Leijonien peleissä olevista ei seuraa mitään urheilu sarjaa.Mitään isompaa mökäkulttuuria ei näihin koitoksiin ikinä tulla saamaan niin kauan kuin liput menee isoilla hinnoilla muutamassa minuutissa. Ikävä sanoa muista ihmisistä näin, mutta suurin osa jotka noihin kinkereihin menee eivät tiedä juurikaan mitään kannattajakulttuurista ja miten sitä luodaan. Korkeintaan ihaillaan brittifutista ja sitä laulua niissä, vaikka nekään eivät usein sitä sivistyksen kärkipäätä ole.
Samaa mieltä. Nykyään ihmiset näemmä osaa vaatia muutakin kuin hassuja hattuja ja plakaateja kun ovat nähneet mitä se meininki voisi olla.Täytyy vielä lisätä että se on hyvä merkki että kannattajakulttuuri on nostamassa päätään kun tämmöisiä uutisia tuutataan ulos. Yleisön vaatimustaso on noussut
Onkohan noissa peleissä kysytty lippuja vielä katsomoon mennessä? Ei kait? Sillä mietin, että voiko noissa vähemmän kiinnostavissa peleissä vaihtaa parempaan katsomoon jos ja kun tilaa on.
Onkohan noissa peleissä kysytty lippuja vielä katsomoon mennessä? Ei kait? Sillä mietin, että voiko noissa vähemmän kiinnostavissa peleissä vaihtaa parempaan katsomoon jos ja kun tilaa on.
Jotenkin aika varma, että sieltä tulee heti Kanada vastaan Suomelle. Toki tämän vuoden Kanada ei kauhean vakuuttava ole ollut, että sinänsä taitaa olla aika sama.