Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.
Tää kausi on kirottu (niinniin tääkin). Turrrrpaan tulee. Jos pelattas niinku näätiä vastaan (ilman molarin hörppyjä), voitettas helposti. Mutta ei pelata, ryssitään.
2-6, joku nobody laittaa 4 häkkiä. Ei ollut veikkausosio, pistin kuitenkin.
Tyypillinen suuren voitto-odotteen ottelu, jolla on valitettavasti ikävät perinteet hyydyttää kotijoukkueemme kädet. Veikkaus saanee ilveksen voittajaksi n. 1.90-2.10 kertoimella.
Paha veikattava, mitä vaan voi tapahtua? Jos surkea alakerta ei vielä ole lannistanut muuta joukkuetta, niin taas dominoidaan kentällä mielin määrin, tosin aina vain yksi maali KK:hon marginaalina, kunnes jysähtää taas viimeisen erän hyytävät minuutit, jolloin koko pelin kiekkokontrolli sulaa paniikkiroiskaisuihin, merkkausvirheisiin ja lopulta suurkiekkokaupunki Kouvolan (missä se edes on?) 3-ketjun hyökkääjän ruuhkaräkämaaliin.
Ilves menee siis taas jatkoajalle, jossa voittolaukausmaestro Tamminen ratkaisee komealla kynällä ja taas juhlitaan 2 pistettä.