Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
En usko, että AIK eikä jopa Ilveskään hyötyisi tästä riittävän kannattavasti mikäli työskentelee vain osa-aikaisena seuralle kun on mahdollisuus palkata sellainen henkilö joka antaa täyden panostuksen työhön mihin seura on palkannut.Takkulan korvaaminen niin mahdoton juttu että kerkiäsiskö hoitaa kahta joukkuetta samaan aikaan tukholmasta käsin.. joku yhteistyö sopimus samalla AIKn kanssa juniori poluista...
Ihan pystymetsästä voisi kuvitella ettei tuo työ nyt ole 6.00 herätys ja iltaan saakka työtä kumminkaan. Takkula saisi tavallaan samalla farmin ja AIK saisi tästä myös hyötyä. Outo idea mutta ei oikein keksi parempaakaan
Eiköhän AIK etsi kokopäiväistä tekijää vastuuseen pelaajahankinnoista. Työ on jatkuvaa. Suomessa varmaan päävalmentajakin haluttaisiin jakaa muiden kanssa.. muttei Ruotsissa. AIK on todella suuri seura. Eikä Takkula ole ollut edes ykkösnimi. Kannattaisikohan Ilveksen etsiä korvaaja Ruotsista, mikäli Takkula lähtee. Suomessa hyvät pelaajahankkijat ovat aika harvassa. Erikoista kyllä ettei esim HJK:n urheilujohtaja ollut mukana Rantas-neuvotteluissa. Ilmeisesti luottokaan urheilujohtajiin ole kummoinen.En usko, että AIK eikä jopa Ilveskään hyötyisi tästä riittävän kannattavasti mikäli työskentelee vain osa-aikaisena seuralle kun on mahdollisuus palkata sellainen henkilö joka antaa täyden panostuksen työhön mihin seura on palkannut.
Takkula vielä vuoden meillä ja sen jälkeen lähtekööt kunhan jättää työnsä jatkajalle siten, että siitä on helppo jatkaa. Tällöin ei jäisi yhtään paska maku suuhun.
Ägä ny luota varmaan vaimoonsakaanEiköhän AIK etsi kokopäiväistä tekijää vastuuseen pelaajahankinnoista. Työ on jatkuvaa. Suomessa varmaan päävalmentajakin haluttaisiin jakaa muiden kanssa.. muttei Ruotsissa. AIK on todella suuri seura. Eikä Takkula ole ollut edes ykkösnimi. Kannattaisikohan Ilveksen etsiä korvaaja Ruotsista, mikäli Takkula lähtee. Suomessa hyvät pelaajahankkijat ovat aika harvassa. Erikoista kyllä ettei esim HJK:n urheilujohtaja ollut mukana Rantas-neuvotteluissa. Ilmeisesti luottokaan urheilujohtajiin ole kummoinen.
Kyllä mää itsekin helposti tuon näen niin että Takkula osaa ja haluaa toimia vapaasti ja käytännössä Klubissa hommaa hoitaa Ägä, urheilujohtaja saa sitten haukut paskoista päätöksistä. Ehkä lopulta Klubin pitäisi ostaa Hevonkorpi Ägälle käsikassaraksi.Ägä ny luota varmaan vaimoonsakaanPaljoa en tiedä RNS:n ohjaamisen tasosta, mutta toivottavasti on kaukana siitä, mitä Ägä tekee. Käsitin, että Takkulankin lähtöön liittyi Ägän mikromanageroinnin karttaminen.
Paljon tehtävää jos lähtijöitä on kuten olettaa sopii.Takkulalta vielä yksi täsmäkiinnitys pelaajistoon ja valmentaja niin alan vasta sitten olemaan valmis Takkulattomaan aikakauteen.
Jep, itse olen jo henkisesti valmistautunut Jukkolan ja Söderbäckin lähtöön.Paljon tehtävää jos lähtijöitä on kuten olettaa sopii.
Innasen tuoreimman postauksen mukaan Ilves olisi taas Heiskasen havittelussa ykkössijalla, mikäli ulkomaan siirto ei realisoidu.
2+1 Pettersonille. Ihan ok, mutta Ilveksen optiot on ollu nii surkeita, että vähän se harmittaa.Pitkät sopparit, kiitos.
Harvemmin varmaan muunlaisia onkaan ja silti Mäenpää lähti ilmaisella ja Kirkan kanssa taas jotain hidastetta.Seuran optiosta uutisessa puhuttiin, mikä yleensä tarkoittaa seuran yksipuolista ilmoitusta siitä, että sopimusta jatketaan sovituilla ehdoilla. Mutta tosiaan, voihan siinä optiossa olla silti muitakin ehtoja.
Mikähän näissä optioissa on mieli kun näyttää aina johtavan neuvotteluihin sopimuksen ollessa katkolla. Kirka on mallia 2025 + 2 mutta onko edes palkkaa sovittu etukäteen?Harvemmin varmaan muunlaisia onkaan ja silti Mäenpää lähti ilmaisella ja Kirkan kanssa taas jotain hidastetta.
En tiedä, mutta siinä olisi Miettisellä paikka parantaa Takkulaan nähden.Mikähän näissä optioissa on mieli kun näyttää aina johtavan neuvotteluihin sopimuksen ollessa katkolla. Kirka on mallia 2025 + 2 mutta onko edes palkkaa sovittu etukäteen?