Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Paljon siä on menny? En edes yritä laskea...Onhan toi 11.4 matsi myyny perhanan hyvin, ku ottaa vielä huomioon että samaan aikaan täytetty Tammelan stadionia.
Ei ole pelit päällekkäin, futiksen matsi siirrettiin seuraavalle päivälle 12.4.Onhan toi 11.4 matsi myyny perhanan hyvin, ku ottaa vielä huomioon että samaan aikaan täytetty Tammelan stadionia.
Ööh, sanoin huonosti mutta siis molempiin ostetaan samaan aikaan. Sitä siis meinasin, ja kiakko peliin ei ole edes vastus vielä tiedossa.Ei ole pelit päällekkäin, futiksen matsi siirrettiin seuraavalle päivälle 12.4.
Eilen Tammelassa kaveri kertoi, että viime keskiviikon peliin olisi Ilveksen junnuille ilmoitettu aamulla tekstiviestillä, että otteluun pääsee junnukausarilla ilmaiseksi. Oletettavasti sama on koskenut Tapparan ja TamU:nkin junnuja. Sillä päästiin edes 8000 katsojan yli, kun vielä päivää ennen oltiin jossain 50% täyttöasteessa.
Ei ole oikein ”kaikkien aikojen sarja” kiinnostanut noilla hinnoilla.
Että vastustajankin junnut ilmaiseksi... aikamoista, jos totta![]()
Jos jollain ihmeen kaupalla tulisi RaiPa vastaan, niin varmaan molemmat myydään ainakin melkein loppuun. KalPa sarjan ekat pelit ei välttämättä vielä ihan loppuun vedä.N.3000 katsomopaikkaa jäljellä perjantaille. Maanantaina katsomopaikkoja vielä jäljellä n.5600.
Sama kuin viime vuonna. Puolivälieriin junnujen runkosarjakausikortti oli vielä toiminnassa. Siitä eteenpäin ei. Tämä ihan oman pojan joukkueenjohtajalta taas tieto ennen pleijareita.Täällä on varmasti junnujen läheisiä, joilta voisi saada vahvistuksen?
Nyt oli ilmeisesti kyse siitä, että Tapsu tarjosi myös Ilveksen junnuille ilmaisen sisäänpääsyn tuohon viimeiseen puolivälierään.Sama kuin viime vuonna. Puolivälieriin junnujen runkosarjakausikortti oli vielä toiminnassa. Siitä eteenpäin ei. Tämä ihan oman pojan joukkueenjohtajalta taas tieto ennen pleijareita.
Tämä on hyvin luonnollista sen vuoksi, että välieristä ja finaaleista kaikki tuotot (80 % bruttolipputuloista) menee Liigalle. Ei voida siis kovaa rahaa alkaa maksamaan Liigalle junnukausikorteista.Sama kuin viime vuonna. Puolivälieriin junnujen runkosarjakausikortti oli vielä toiminnassa. Siitä eteenpäin ei. Tämä ihan oman pojan joukkueenjohtajalta taas tieto ennen pleijareita.
Luulen että useampi sata vieraskannattajaakin on myös tulossa, kun vastustaja varmistuu. Voisi uskoa, että perjantai on merkitty monen Saipa-fanin kalenteriin ja paljon mieluummin olisivat Tampereelle tulossa kuin Raumalle. Useat KalPa-fanit ovat myös varmasti merkinneet kalentereihin, että Tampereella jatkuu pelit perjantaina, kun/jos Pata on voitettu.Jos jollain ihmeen kaupalla tulisi RaiPa vastaan, niin varmaan molemmat myydään ainakin melkein loppuun. KalPa sarjan ekat pelit ei välttämättä vielä ihan loppuun vedä.