Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eiköhän se ole noitten nuorempien pelaajien ajaminen sisään liigaan.Onko kenelläkään tietoa mikä on Mika Marttilan vastuu valmennushommissa?
Ja on mielestäni ilmestynyt siten ihan näillä näppäimillä, kun aiemmin nimi oli poistunut ihan tässä lähipäivinä eikä uutta vielä ollut.Yhteystiedot – Tampereen Ilves
www.ilves.com
Tossa Media-ketjun puolella käytyäni kävin sitten katsomassa, että keitäs siellä johdossa on tällä hetkellä noin niinku muuten.
Ja heräsi kysymys, että eikös se nyt ollut kevään/kesän aikana Ilves hakenut kaupalle uutta vetäjää? Siellä on nääs myymäläpäällikkönä ainakin tämän hetken yksi puhutuimmista (suku)nimistä Ilveksessä.
On muuten monta päällikköä tuolla(kin) osastolla...Yhteystiedot – Tampereen Ilves
www.ilves.com
Tossa Media-ketjun puolella käytyäni kävin sitten katsomassa, että keitäs siellä johdossa on tällä hetkellä noin niinku muuten.
Ja heräsi kysymys, että eikös se nyt ollut kevään/kesän aikana Ilves hakenut kaupalle uutta vetäjää? Siellä on nääs myymäläpäällikkönä ainakin tämän hetken yksi puhutuimmista (suku)nimistä Ilveksessä.
Enpä laskenut itse tuota suhdetta, mutta olipahan aikamoinen. Näin maallikkona ajattelen, että verratessa esim myyjä vs myyntipäällikkö päällikölle pitää maksaa enemmän. Eihän kukaan nyt pelkän tittelin perässä ole. Ja toisekseen mietityttää toi työntekijöiden määrä. En tiedä yhtään miten tuon tason ja kokoluokan seura pyörii, mutta silti porukka tuntuu isolta.On muuten monta päällikköä tuolla(kin) osastolla...
Laskin, että yhteystiedotsivulla on 21 tyyppiä (Ilves+ mediaa en laskenut) ja näistä 5 ei ole joko johtaja tai päällikkö.
Kyllä nää tittelit pitäisi vielä olla mieluiten englantiaksi, että tulis vähän uskottavuutta touhuun.Enpä laskenut itse tuota suhdetta, mutta olipahan aikamoinen. Näin maallikkona ajattelen, että verratessa esim myyjä vs myyntipäällikkö päällikölle pitää maksaa enemmän. Eihän kukaan nyt pelkän tittelin perässä ole. Ja toisekseen mietityttää toi työntekijöiden määrä. En tiedä yhtään miten tuon tason ja kokoluokan seura pyörii, mutta silti porukka tuntuu isolta.
Sitten mua naurattaa tää kaupankin porukka, kun kaikki mainitut on myös päällikköjä. Ton kokosessa organisaatiossa on yksi päällikön tittelillä, sen jälkeen esim vastuumyyjä ja sen jälkeen myyjiä tarpeen mukaan. Siinä se. Ja (iso) osa myyjistä voisi varmasti olla vaikka opiskelijoita pienillä tunneilla tai erikseen työhön kutsuttavina. Mutta tottakai kun pitää olla titteleitä ja työpaikkoja sukulaisille, niin ymmärtäähän sen.